Hlavní strana Druhy vysavačů Recenze Testy Články Značky Kontakt FORUM-DiskuseZ webu Vysavače ...
Nejčtenější strany

Vaše příběhy

Aktuality

22.11. Prodloužená záruka na vysavače až 5 let - jak a kde ji nabízí

8.11. Recenze vysavače Karcher - model určený pro domácnost VC 6300

16.4. Recenze na skutečně funkční bezsáčkový vysavač vyšší kategorie Philips FC 9264/01

15.11. Rozdíl mezi vysavačem Miele S4211 a novějším modelem S4212

22.10. Měření schopnosti zadržovat prach laserovým snímačem, výsledky zdeFeed RSS kanál - nejnovější příspěvky z našeho Fóra do Vaší čtečky RSS
Hlavní strana > Příběhy > Vysavač Rainbow není tak špatný

Klepač u vysavače dokáže hodně
Vysavač Rainbow není zas tak špatný

Vysavač Rainbow s klepačem kobercůS Rainbow jsem se setkal v roce 97'. Byl u mě můj kamarád a předvedl mi přístroj. Samozřejmě jsem byl unesen a musel jsem ho mít. Stál tenkrat 59.900 Kč, vzal jsem ho na splátky na 2 roky asi za 3.700 Kč/měs. Dostal jsem se také do splátkové bryndy, hodně známých mi říkalo jakou jsem udělal blbost. Po nějaké době pár negativních článků v novinách, všechno je podvod, atd ... Ale jedna věc je jistá. Když jsem uklízel, tolik špíny, co jsem vyléval z nádoby, to mě fascinovalo. Ale jak přístroj zaplatit a nekrást.

Udělal jsem si ŽL a začal čistit koberce a čalounění v domácnostech. Pracuji na směny, takže čas jsem měl různě podle přání zákazníka. Největší kšeft byl před vánoci, to se opravdu uklízí a čistí všude. A tak jsem vysavač splatil. Nyní už je to slušný přivýdělek, ale musí se makat. S rozmachem internetu nějaká inzerce, www. atd. Dobrý.

A teď k přístroji. Když se začal prodávat, tak to byl boom.Žádný sáček, voda se vyleje atd. Není to žádná 100% účinnost. Ale není to také hunt, který nefunguje, nebo kdejaký vysavač se sáčkem že je lepší. Jelikož v Táboře bylo velké servisní a obchdní zastoupení (a stále je), tak jsem tam párkrát byl, měli opravdu velkou prodejnost. Ale hodně lidí to mrzelo (jak zákazníky, že se napálili, tak i konkurenci). Teď nevím, jak je to s prodejem, ale stále fungují, mám to kousek od baráku. Asi dost přeskakuji myšlenky,ale píšu jak mi jdou myšlenky v hlavě :o).

Po úspěchu (i neúspěchu) Rainbow se s myšlenkou bezsáčkového přístroje vyvalilo na trh opravdu velké množství. HYLA, BIG POWER, DYSON, VODNÍK Zelmer, centrální vysavače, nedávno ROBOCLEAN, opravdu věrná kopie. Takže ta myšlenka "konstantní proudění vzduchu", a špínu hned vysypat, vylít atd. není zas taková blbost. Ale: cena přístroje je dost vysoká, není to taky 99,999% účinnost - ale zlatej střed.

Separace do vodní lázně je účinná. U nás ve firmě (energetika) jsou šroubové kompresory od firmy AtlasCopco, čistí vzduch separací do olejové náplně, na výstupu je také nějaký "hepa" filtr, takže separace ano.

Pro jednu domácnost je ale Rainbow drahý špás. I když v době, kdy lidé dají spustu peněz za nej. počítače, dvd, televize, tunning na autech, aj., na to asi mají. Ale dealeři jsou opravdu neodbytní a jsme zase jinde. Svou výmluvností a chtěním prodat vnutí Rainbow lidem, kteří na to skoro nemají, jsou staří nebo nemocní, kteří dělají něco pro zdraví, atd. Ti si to pak rozmyslí, příbuzní to rozmluví ...

Teď něco k té dokonalosti Rainbow

1. Je rozbitný. Měl jsem ho v opravně párkrát, plasty, úchytky , prasklá hadice, nový rotor, ale za 10 let v provozu ve kšeftě. Blízká příbuzná ho má jen pro svou domácnost, tak v servisu byla akorát vysavač vyčistit a a vyměnit uhlíky. Hlučnost je ale vážně na hraně.

2. Elektrický kartáč a klepač. Není na trhu dokonalejší příslušenství. Jediný opravdu klepe. Při použití na matracích a sedačkách 100% účinnost. Opravdu klepe a dostane z matrací takový sajrajt, že se vám o tom nesní. Protože klepe, klepací lištou. To žádný jiný kartáč nemá. Tím, že je elektrický, rukou se nazastaví a trochu to i bolí. Takže turbo kartáče nejsou nic moc. A el. kartáče, bez klepací lišty, nejsou klepače, jenom po matraci šustí, ale neklepou. Klepač ano. Jak chcete vyčistit dnes manželskou postel, když je potažená z jednoho kusu látky, i z nočníma stolkama a čelem u hlav? A je tam humus. Nebo válendy s uložným prostorem. Dřív se matrace klepaly ručně plácačkou. Dnes to vždy nejde. KLEPAČ OD RAINBOW JE SUPER!

3. Tepovač na praní koberců je normální, záleží na saponátu. Nepoužívám orig.šampon protože je to DRAHÝ, 1.000 Kč/l. Používám Akypo nebo Amica, stojí 50 - 80 Kč/l. Chce to nepěnivé šampony pro strojní čištění. Vanish je drahej a nic moc, akorát má velkou reklamu.

Takže RAINBOW ano, pokud ho moc chcete, ne pokud si nejste jistí. Je to dobrý stroj, ale ne pro běžnou domácnost, na to je moc drahý. Před rokem jsem koupil na izerát Rainbow. s komlet příslušenstvím za 5.000 Kč, byl v super stavu, 9 let starý, máme ho doma na úklid a můj starý je jenom na čištění do firmy.

Nevím, co bych dál napsal, je toho dost, ale nedá se to vše popsat. Ti, co ho mají a myslí, že naletěli, tak je to mrzí. Ti co naletěli a nemrzí je to, tak ho hájí. Ti, co nenaletěli, ho haní a špiní, ostatní se přidávají. Teď přemýšlím o výměně stroje, ale koupím Rainbow na inzerát, je jich dost, za 20 tis. se dá sehnat skoro nový. Akorát je mi líto že ti, kdo ho koupili, tak ho prodávají, protože ho nevyužijí, nebo nechtějí.

Nejsem dealer. Čistím koberce v domácnostech a ve firmách. Jinak info o přístroji na mém webu jsou stažené z jiných stránek a samozřejmě, že tam není, že je na nic. Jsou tam info, co jsem sehnal, něco je moje. Uklízí ale dobře a lidé jsou spokojeni. 1 až 2x ročně si nechají vyčistit koberce, čalounění, matrace a Rainbow doma nepotřebují. A nebo si ho koupí, když chtějí. Nebo jiný přístroj, bez Rainbow se dá žít a ne že ne. Znám Rainbow hodně dobře, protože ho používám, až toho mám někdy plný zuby. Už se nehádejte. Bylo by toho dost, co napsat, ale konec. Nezlobte se za můj názor.

J. S., Tábor