Hlavní strana Druhy vysavačů Recenze Testy Články Značky Kontakt FORUM-DiskuseZ webu Vysavače ...
Nejčtenější strany

Testy vysavačů

Aktuality

22.11. Prodloužená záruka na vysavače až 5 let - jak a kde ji nabízí

9.11. Recenze vysavače Karcher - model určený pro domácnost VC 6300

16.4. Recenze na skutečně funkční bezsáčkový vysavač vyšší kategorie Philips FC 9264/01

15.11. Rozdíl mezi vysavačem Miele S4211 a novějším modelem S4212

22.10. Měření schopnosti zadržovat prach laserovým snímačem, výsledky zde

16.10. Recenze na vysavač za 1.300 Kč Zelmer Elf2 323 - stojí za úvahu pro ty, co chtějí ušetřit

Vaše příběhy

Příběhy, které se vám staly a které se točí kolem vysavače. Ty s dobrým koncem i hlavně ty méně úšpěšné, které mohou být varováním pro ostatní.


Feed RSS kanál - nejnovější příspěvky z našeho Fóra do Vaší čtečky RSS
Hlavní strana > D-Testy

D-testy vysavačů

Na této stránce je seznam testů, které pravidelně uveřejňuje časopis dTEST (Časopis pro spotřebitele). Vysavače jsou testovány v laboratorních podmínkách. Jiné podobné testy na takové úrovni u nás neprobíhají.

Testy provádí Občanské sdružení spotřebitelů TEST, nezisková organizace, která vysavače (i jiné výrobky) nakupuje v běžné maloobchodní síti a není závislá na přijmu z reklam. Tím si udržuje nezávislost a důvěryhodnost provedených testů.

 

 

D-TEST, 6/2009: Tiché a úsporné?

Výrobci přišli s novým lákadlem - eko vysavače, neboli zelené, se sníženou spotřebou energie. Mají pravdu nebo se snaží vytáhnout více peněz z vašich kapes? Nejen na to se podíval podrobněji časopis DTest v letošním 6 čísle. Testovalo se 36 vysavačů od nejlevnějších po velmi drahé, sáčkové i bezsáčkové. Znovu se ukázalo, že levné vysavače na koberce nestačí.

Dozvíte se také, jak je to s vysavači pro alergiky - jak se vyvarovat neefektivního nákupu ...


D-TEST, 7/2008: Test 23 vysavačů - se sáčkem nebo bez?

D-test 2008 - Mezi těmito 23 vysavači lze nalézt kvalitní výrobky, které si poradí s prachem, zvířecími chlupy i špínou usazenou ve škvírách, ale i vysavače, které vysávat neumí. V testu jsou zastoupeny větší a dražší vysavače se sáčkovou technologií, a také levnější vysavače bezsáčkové.

V článku je mimo jiné část věnovaná problematice příkonu vysavačů, dále vysvětlení, jak je to s efektivní kapacitou sáčků a také povídání o HEPA filtrech. Testy opět důkladně zkoumaly schopnost vysavačů zvládnout zvířecí chlupy.

Celý test (podrobné tabulky i popis) najdete v 7. čísle časopisu D-test.duben 2008: Přišel nám domů leták z elektroobchodu "Expert Elektro Gola", kde nabízí vysavač Miele Tango Plus s označením VÍTĚZ TESTU. To že se jedná o 3 roky starý test (zde k dispozici), zapomněli napsat. Bylo to v Německu a testovaly se vysavače v rozmezí 50 - 150 Eur, tento stál 139.


D-TEST, 5/2008: Malý test vysavačů

Test vysavačů provedený společností STIFTUNG WARENTEST: bok po boku se v něm ocitly levnější vysavače, které se prodávají v obchodech, a dva dražší z přímého prodeje.


D-TEST, 10/2007: Velký test vysavačů

Test vysavačů připravila redakce časopisu Test pro spotřebitele. V testu bylo prověřeno 23 běžně prodávaných modelů vysavačů. Všechny vysavače musely ukázat, jak si poradí s kobercem, hladkou podlahou nebo schodištěm. Při všech zkouškách se měřila hlučnost a schopnost odstraňovat prach.


D-test, 5/2006: Vysavač SIEMENS byl nejlepší

Test vysavačů uveřejnila redakce časopisu Test pro spotřebitele. Společnost STIFTUNG WARENTEST testovala celkem 17 sáčkových i bezsáčkových vysavačů různých značek. Testy probíhaly přímo ve speciální laboratoři firmy. Hodnocena byla následující kriteria: vysávání, obsluha a ovládání, vlastnosti z hlediska životního prostředí a životnost přístroje.

D-test, 09/2005: Levné vysavače raději ne

Chcete si koupit dobrý vysavač pod 3.000 Kč? Jestli ano, raději si nejdříve přečtěte tento test, možná změníte názor. Test je převzatý z Berlínského D-testu, testovalo se tedy v Německu a týkalo se to patnácti levnějších vysavačů. Na hodnocení "dobré" dosáhly jen čtyři z nich.