Hlavní strana Druhy vysavačů Recenze Testy Články Značky Kontakt FORUM-Diskuse
Hlavní strana > Druhy vysavačů

Druhy vysavačů

Základní dělení vysavačů pro domácnost vypadá například takto:

Kromě toho se můžou v domácnosti vyskytnout ještě:

A pro úplnost zcela odlišná kategorie vysavačů:


Jaký vysavač do běžné domácnosti?

Na úvod chci říci, že následující článek je pouze mým názorem, ke kterému jsem postupně došel při shánění informací, probírání recenzí a testů a na základě vlastní zkušenosti (tu zkušenost přidám na konec článku). Nezastupuji žádnou firmu s vysavači ani nejsem profesionálním odborníkem na vysavače. Dnes už ale vím, že bych vysavač nekoupil, aniž bych před tím pátral po všech dostupných informacích. Můžete se totiž pěkně nachytat.

A moje rada na závěr úvodu - informace a doporučení prodejců berte s velkou rezervou, či spíše je neberte moc vážně. Potřebují prodat to, co mají na skladě.

Dealer s drahými vysavači (Rainbow, Vorwerk, Lux atd.) vás po dvou hodinách dokáží přesvědčit, že ostatní značky nemůžou konkurovat jejich vysavači s desítkami let tradice a vývoje. Prodejce ve značkové prodejně vám bude zdůrazňovat výhody značkového vysavače, kdežto prodavač v supermarketu vám nabídne superlevný vysavač se stejnými parametry jako značkový a doloží to údaji v návodu.


A teď k výběru vysavače. Vezměme si běžnou domácnost - rodiče, děti, pár místností, sem tam koberec a standardní příjem. Na výběr jsou tyto možnosti:

  1. sáčkový vysavač
  2. bezsáčkový vysavač
  3. vysavač s vodním filtrem

Vynechal jsem záměrně centrální vysavač. Jednak připadá v úvahu jen pro bydlení v rodinném domku a hlavně je to podstatně větší investice než běžný vysavač. Sice ne investice nedostupná, ale ceny i s montáží začínají kolem spodní hranice 25 tisíc Kč.

Vybereme si tedy jednu z uvedených tří možností. Ale ...

... kde vysavač koupit?

Opět máme několik možností. Můžeme si zajet do obchodu, objednat přes internet, pozvat si domů prodejce vysavačů (dealera) a nebo se nechat zlákat nabídkou z televize. Podrobněji o těchto možnostech a možných nebezpečích při tom si můžete počíst na stránce Jak koupit vysavač.

Sáčkový, bezsáčkový a nebo s vodním filtrem?

Vraťme se tedy k výběru vysavače pro domácnost z úvodu. Budeme vybírat z těchto tří možností. Každá z nich má výhody i nevýhody. Platí zde, že pro jednoho je sáček výhoda, pro druhého ne. Nelze tedy říci obecně, který druh vysavače je nejlepší. Podívejte se teď na podrobnější popis těchto tří druhů vysávání a uvidíte sami, co by bylo pro vás to pravé ořechové. Po přečtení článku se sem vraťte.


Druhy vysavačů

Aktuality

22.11. Prodloužená záruka na vysavače až 5 let - jak a kde ji nabízí

9.11. Recenze vysavače Karcher - model určený pro domácnost VC 6300

16.4. Recenze na skutečně funkční bezsáčkový vysavač vyšší kategorie Philips FC 9264/01

15.11. Rozdíl mezi vysavačem Miele S4211 a novějším modelem S4212

22.10. Měření schopnosti zadržovat prach laserovým snímačem, výsledky zde


Vaše příběhy

Příběhy, které se vám staly a které se točí kolem vysavače. Ty s dobrým koncem i hlavně ty méně úšpěšné, které mohou být varováním pro ostatní.


Feed RSS kanál - nejnovější příspěvky z našeho Fóra do Vaší čtečky RSSZ webu Vysavače ...
Nejčtenější strany