Zelmer Vodník 519

Komentáře k jednotlivým článkům webu o vysavačích. Vaše názory případně dotazy k textům článku.

Zelmer Vodník 519

Příspěvekod Květa » pon 17. bře 2008 8:40:58

Tento vysavač mám doma již pár let a chystám se kupovat nový - ale jinou značku. Na vyčištění nádoby na vodu ale i celého vnitřku je si potřeba vždy udělat čas a to nemluvím o spotřebě vody - proplachování atd. Když jsem běžnou údržbu párkrát odbyla, stejně mě to neminulo a akorát jsem si prodloužila další čištění. Po těchto zkušenostech jdu rozhodně do sáčkového vysavače. Jedinou a velkou výhodu jsem viděla v tom, že šlo bez problémů vysávat jak vodu tak koberce.
Květa
 

Re: Zelmer Vodník 519

Příspěvekod Lucie » pon 17. bře 2008 8:41:19

Tento ysavač mám také již pár let a už bych ho nekoupila.Musím souhlasit s paní Květou,vyčištění nádoby není tak snadné jak by se mohlo zdát.S vysáváním s vodou jsem celkem spokojená,o čištění se ale snad ani nedá mluvit!Přestože jsem vysavač("čisič") použila podle návodu,použila jsem přibalený roztok na čištění i regulátor tvorby pěny,tryska byla neustále ucpaná,tekutina stříkala pouze v jednom úzkém řádku,takže jsem nakonec byla nucena vyčistit koberec ručně.Obrovská krabice s vysavačem nám teď stojí na chalupě,aby nepřekážela doma,na pravidelné vysávání používáme menší vysavač a Vodníka přivezeme asi tak dvakrát ročně.Nemohu ho ani prodat,protože bych se musela stydět chtít za něj peníze.
Lucie
 

Re: Zelmer Vodník 519

Příspěvekod michal » pon 26. kvě 2008 7:00:58

Zcela podobné zkušenosti s Vodníkem od Ety (kdysi dávno).
Po pár použitích přestal fungovat (ucpávání trysek a všeho možného i přes pečlivé čištění) a i kdyby fungoval jak měl, prostě jeho místo je na chatě ve sklepě v zadním rohu.
Těžké, na manipulaci katastrofické zařízení s neskutečnými nároky na údržbu/čištění, které dělají z každého použití horror.
Nikdy víc. Pořádný vysavač na sucho a čas od času půjčit Karchera.
michal
 

Re: Zelmer Vodník 519

Příspěvekod evik » čtv 02. led 2014 12:37:51

Vodníka jsem si koupila před deseti lety za hodně peněz navzdory kritice celé rodiny. Stručně: luxuje dobře, až výtečně, ale jeho omývání, čištění a sušení a následný úklid koupelny ( po špinavé vodě), praní filtrů po každém použití, omývání nádržka na vodu i dalších komponentů, to je katastrofa. První co odešlo, byla hadice, která popraskala, ale vyspravená několika vrstvami textilní izolepy sloužila déle. Nakonec jsem zcela funkční vysavač odvezla do sběrového dvora a koupila nový, který vyhrál několikrát v d-testu - a ruku na srdce - Vodníka nedoporučuji pro příliš komplikovanou konstrukci všech prvků, které se musí počlivě čistit po každém luxování. Z úklidu se pak stává noční můra.
evik
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02. led 2014 12:29:14


Zpět na Vaše komentáře k vysavačům

cron