Zelmer nebo Electrolux

Vaše dotazy na nás

Zelmer nebo Electrolux

Příspěvekod Marek » čtv 27. lis 2008 21:49:27

Dobrý den,

Rád bych poprosil o radu jaký zvolit druh vysavače - váhám mezi těmito modely:

ZELMER JUPITER 4000.0. S Q
ZELMER SYRIUS 1600.0 S T
Electrolux Oxygen Z 5920 CP
Electrolux Ultra Silencer ZUS 3385 P

Vysavač je určen pro rodinu s dvěma malými dětmi, bez domácích miláčků, s domem, kde se nacházejí koberce, plovoucí podlahy i dlažba.

Předem děkuji za radu.

Marek
Marek
 

Re: Zelmer nebo Electrolux

Příspěvekod admin » pát 28. lis 2008 16:15:07

Dobrý den,
ze Zelmeru Jupiter - za podobné peníze je nepatrně silnější než Syrius a má elektrohubici (dávám jí přednost před Turbem). Jiný důležitý rozdíl není, jsou vlastně skoro stejné.

Z Electroluxu bych doporučil podívat se spíš na model Maximus, než na ty vaše dva. HEPA13 nepotřebujete, je tam 12, má větší výkon i sáček. Na internetu jsou za stejnou cenu jako ty ostatní, tedy kolem 3.800 Kč. Podotýkám, že ani jeden z těch electroluxů jsem zatím neměl, ale o Maximu mám jen kladné reference.

Jupiter i Maximus mají dostatečný výkon i ostatní vlastnosti podobné. Zelmer jen HEPA 11 proti Maximu HEPA 12, ale ve vašem případě je to jedno. Textilní sáčky obou jsou na stejné úrovni. Jako kritérium, podle kterého se budete rozhodovat, bych navrhl dosah (electrolux 12m a Jupiter jen 9m) a kartáč v ceně (Zelmer ano, maximus 7020 ne, 7030 sice ano, ale je o 400 dražší).

Z toho všeho a vašeho zadání - já bych si vybral Maximus 7020. Ale rozhodujte se sám.
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 188
Registrován: stř 09. led 2008 18:25:05

Re: Zelmer nebo Electrolux

Příspěvekod Stefan » stř 03. pro 2008 23:30:19

Dobrý deň,

Aj ja sa rozhodujem medzi značkami Electrolux a Zelmer. Na základe toho, čo som zatiaľ prečítal na internete, vyberám medzi typmi:
- Zelmer Solaris 5000 HQ
- Electrolux Maximus ZXM 7030
- Electrolux Maximus ZXM 7020 + dokúpenie elektrohubice Z6

Sme štvorčlenná rodina (dvaja alergici na prach a roztoče) + dlhosrstý psík,
rodinný dom (220 m2), tvrdé podlahy aj koberce (pomer asi 70:30), vysáva sa 1,5x týždenne (1x celý dom a 1x frekventované miesta).

Mal by som niekoľko otázok:
1. Sáčky
Všetky vysávače majú 3,5 litrový sáčok. Niekde som tu čítal, že pri Zelmeri možno tomuto údaju veriť. Ako je to v prípade sáčkov S-bag od Electroluxu? (Nemám prístup k výsledkom spotrebiteľských testov, preto by som rád vedel, či je Electrolux, v tomto pravdovravný(hoc aj pri iných modeloch). Miele pri niektorom type vraj uvádza objem 3,5l a v skutočnosti má len 2,5l)
Je vôbec 3,5 litrový objem sáčku postačujúci vzhľadom k vysávanej ploche?

2. Filtrácia
Zelmer: Z merania zadržiavania prachu uvedeného na týchto stránkach vyšiel Zelmer výborne. V článku porovnávajúcom Lux Royal a Zelmer Solaris je však na HEPA filtri od Zelmeru poškodenie. Sú HEPA filtre od Zelmeru spoľahlivé? (Ich cena je nižšia oproti HEPA filtrom iných značiek. Nie je to na úkor kvality?)
Electrolux: Ako je to so spoľahlivosťou filtrácie vzduchu u vysávačov Electrolux? Maximus je dodávaný s umývateľným HEPA 12 filtrom. Postačuje to pre alergika, alebo je potrebné obstarať HEPA 13?

3. Chlpy na koberci a tvrdá podlaha.
Zelmer: Z článkov a reakcií na fóre sa mi vidí byť dobrý. Trochu ma odrádza to nedotiahnuté vyhotovenie elektrohubice. Ako dopadol v spotrebiteľskom teste?
Electrolux: Aké sú v tomto ohľade vysávače Electrolux?(osobná skúsenosť, spotrebiteľské testy) Je prevedenie turbohubice dodávanej s modelom ZXM 7030 (príp. dokúpiteľnej elektrohubice Z6) lepšie ako u Solarisu?

4. Dlhodobá spoľahlivosť
Chcel by som, aby nám vysávač slúžil čo najdlhšie. ETA, ktorú sme používali doteraz vydržala vyše 11 rokov. Aké sú z tohto pohľadu značky Zelmer a Electrolux? Na niektorých stránkach (amazon.com, amazon.co.uk) som sa stretol s nahnevanými reakciami zákazníkov na vysávače Electrolux (niektorým sa vraj kazili už po niekoľkých mesiacoch (Maximus tam v ponuke nebol)).

5. Na našom doterajšom vysávači aj na Elektroluxe je sacia sila ovládaná otočným regulátorom, na Zelmeri tlačidlovým. Je tento spôsob ovládania pohodlný? Je spoľahlivý?(Nekazí sa?)

6. Ktorý z uvedených modelov je podľa vás najvhodnejší? Je nejaký iný vysávač v podobnej cenovej kategórii, o ktorom by som mal pouvažovať?

Budem veľmi vďačný za akúkoľvek odpoveď, radu alebo postreh.

Štefan
Stefan
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30. říj 2008 17:36:30

Re: Zelmer nebo Electrolux

Příspěvekod admin » ned 28. pro 2008 4:33:30

Dobrý den, něco vím z vlastních měření, něco jen teoreticky.

1) Zelmer má o něco více, než se udává, Miele podstatně méně. Electrolux mají v D-testech naměřený obsah stejný, jako se udává, Takže předpokládám že i Maximus má těch 3,5 litru. 3,5 -4 litry stačí i ve vašem případě, protože jste alergici tak předpokládám že doma nechodíte v zablácených botech ...
Možná budete sáček měnit po 3-4 týdnech (my doma po 6 týdnech), ale opět - protože máte alergika, není to na škodu. Pokud by jste měli vysokokapacitní vysavač s deseti nebo dvanácti litrotvým sáčkem, určitě by jste to nepříjemně pocítili.

2) HEPA 13 je zjednodušeně řečeno 10x lepší než č.12. Solaris jsme měřili s novým typem filtru - jednak nově zakoupeným a jednak nový typ s lepším těsněním a zalitím. Nevěřím, že dojde k podobnému poškození. Můžu vám i poslat fotku obou provedení. Starý i nový typ byl č.13.

Co se týče Maximusu, nemám s ním osobní zkušenost, budeme ho pravděpodobně mít v lednu, proto je teoreticky. Je omyvatelná 12 HEPA pro alergiky? "Teoreticky" ano, prakticky nevím, neměl jsem možnost ji měřit a s omyvatelností mám spíš horší zkušenosti, zanáší se mi postupně hluboké drážky filtru a nejde to vymýt.
Ale Maximus má jako ostatní modely Electrolux velmi dobré S-bag sáčky (nepapírové), vyvíjel je spolu s Philips a ty už dost pomůžou ve filtraci a přispějí k tomu, že se vám ta HEPA bude zanášet pomalu. Mají i sáček pro alergiky (E206 4XSACEK ANTIALERGIC). Když to shrnu, použil bych v Maximusu HEPA 13 (údajně to jde) a S-bag sáček, ale ne papírový. Tím by měly být vlastnosti vysavače zcela shodné se Solarisem. A pokud použijete antialergic sáček, je to bonus navíc.

3) Tvrdá podlaha není problém pro naprostou většinu vysavačů. Chlupy na koberci zvládá s kartáčem velmi dobře, v letošní d-testu (verze s turbokartáčem) za 1 (z pěti stupňů). Maximus jsem zatím neměl, tak nemůžu porovnat.
Ve vašem případě ale určitě vybírejte vysavač s kartáčem. Nemusí se používat stále, stačí občas.

4) Nedovedu porovnat, Zelmer Cobra nám vydržel 10 let a po opravě za 200 by vydržel dál, ale raději jsme vzali nový. Vysavače podobně jako pračky rychle morálně stárnou a deset let stačí, pak budou zase jiné filtry a menší příkon.

5) Miele máme otočný, Zelmer tlačítkový a pro obsluhu je to jedno, obojí pohodlné. S životností to asi nesouvisí, záleží na náhodě.

6) Solaris 5000, ale to říkám jen proto, že jsme ho měli možnost přeměřit. Možná Maximus dopadne stejně, papírově tak vypadá. Jiné v té ceně neznám.
Z dražších určitě Electrolux Oxygen Z7330, který v testu exceloval na prach nebo Miele pětkové řady, ale s HEPA filtrem (ten je ale drahý jak při pořízení tak provozně).

Můj subjektivní názor na alergiky se skušenostmi co mám je držet se sáčkových vysavačů plus HEPA 13. A spíše nekupovat pod čtyři tisíce, nemám žádný, který bych v té ceně doporučoval.


Naposledy oživil Anonymous v ned 28. pro 2008 4:33:30
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 188
Registrován: stř 09. led 2008 18:25:05


Zpět na Dotazy typu "jaký vysavač ..."

cron