Vysavač pro alergiky

Vaše dotazy na nás

Vysavač pro alergiky

Příspěvekod sisa » úte 17. úno 2009 11:18:20

Dobrý den, máme v rodině "trojkombinaci" alergik, kočka, pes. Chtěli bychom pořídit co nejúčinnější, kvalitní vysavač, který nám taky dlouho vydrží. Počítáme s částkou až 10 tisíc (když to bude míň, tak to ale rozhodně vadit nebude). Nemůžeme se zorientovat, zda se máme poohlédnout po vodním či "normálním", zda jsou doporučované značky střední kvality či vysoké... Poradíte prosím, jaký máme vybrat? Děkuji moc.
sisa
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 17. úno 2009 11:13:28

Re: Vysavač pro alergiky

Příspěvekod S » čtv 26. úno 2009 14:46:56

Prosím o radu, máte někdo zkušenosti s vysavači pro alergiky? Děkuji.
S
 

Re: Vysavač pro alergiky

Příspěvekod Aleš » pon 02. bře 2009 13:44:44

Stručné doporučení pro alergiky najdete na:
http://www.proalergiky.cz/texty/nakup-vysavace.html
a konkrétní vysavače si můžete vytipovat v jejich eshopu:
http://www.proalergiky.cz/eshop/vysavace/

Pokud jsou v domácnosti alergici všichni, asi je nejlepší volbou jeden z doporučovaných sáčkový modelů. Pokud máte k dispozici nealergika, který může bez následků vyklopit nádobu s prachem, volil bych cyklónový (neplatíte za sáčky - cca 50 Kč jeden, vysavač má stále maximální výkon - neucpává se sáčkový filtr, prach v domácnosti neskladujete - nehnije a neplesniví Vám obsah sáčku - než ho po měsíci vyhodíte). Nedoporučoval bych "vodníka" - některá nečistota je nesmáčivá a voda ji nezachytí. A příprava k provozu a čištění je kapitola sama o sobě.
Zastánci sáčkových vysavačů tvrdí, že provozní náklady cyklónových a sáčkových jsou srovnatelné, protože u cyklónových musíte měnit permanentní HEPA filtr - což je cenově srovnatelné. Už ale neuvádějí, že se stejnou frekvencí musíte měnit HEPA filtr i u sáčkových vysavačů, takže peníze za sáčky jsou tak jako tak navíc. A některé cyklónové vysavače mají filtry omyvatelné, takže Vám vydrží dostatečně dlouho (Dyson tvrdí, že celý život).
U cyklónových bych moc neexperimentoval s výrobcem a držel bych se doporučení - kvalitní konstrukce je totiž extrémně důležitá (oproti sáčkovým, které mají velmi jednoduchou a léty prověřenou konstrukci). U nekvalitních "cyklónových" (spíše bezsáčkových) vysavačů není prach dobře separován rotací vzduchu a rychle se zanášejí následné filtry.
Já sám mám pozitivní zkušenosti s cyklónovými vysavači Samsung (starší SC 7030 a současný SC 9560) a velmi negativní s bezsáčkovým vysavačem ETA (Nio 7464).
Aleš
 

Re: Vysavač pro alergiky

Příspěvekod S. » úte 03. bře 2009 22:03:46

Díky moc za rady. S.
S.
 


Zpět na Dotazy typu "jaký vysavač ..."

cron