Stránka 1 z 1

Rowenta

PříspěvekNapsal: pon 10. lis 2008 10:31:05
od Bublina
Dobrý den, nemohu se rohodnout mezi novinkou mezi vysavači Rowenta Silence Force RO454121, vysavačem Miele S 4212 a Zelmerem Solaris. Dle údajů výrobce se uvedená Rowenta jeví jako slušný vysavač. Máte s tímto vysavačem již nějaké zkušenosti nebo má někdo více informací o tomto vysavači a jak se Rowenta jeví po stránce kvality? V obchodech ji vychvalují. Já osobně ještě s Rowentou nemám žádnou zkušenost.

Re: Rowenta

PříspěvekNapsal: pon 10. lis 2008 13:17:57
od admin
Dobrý den, Rowentu neznám. Podle reklamy a popisu vypadá tento vysavač velmi dobře, nicméně dovolím si tři připomínky ...

1) Příliš mnoho často se v popisu vysavače objevuje "extrémně výkonný a tichý", nebo "práce s ním je radost", také zmínka o sledování televize při vysávání mě vadí - připomíná mi to jeden vysavač Vax, kde je reklama mimo jiné postavená na nízké hlučnosti ("... VAX VCC 05, přezdívaný ninja - pro svou neslyšnou leč nadprůměrnou výkonnost ... tichý motor prodloužené životnosti totiž umožňuje provoz i v nočních hodinách. Hlučnost 52 dB."). Měli jsme tu ten vysavač, výkonově splňoval, co slibují, ale hluk byl zcela normální, nenapadlo by vás, že je tišší. Vzhledem k tomuto u mě klesá důvěra i k ostatním údajům.
Poznámka: většinou nejvíce hlučí hubice, proud vzduchu přes ní. Někteří výrobci možná měří hluk bez hubice a tím vznikají ty nízké hodnoty. Nejsilnější vysavač, co jsme měli, Philips Performer, měl od výrobce udaný proud vzduchu 41 l/s. Byl to tahoun, ale taky byl ten proud vzduchu přes hubici pěkně slyšet. Vaše Rowenta udává 52 l/s! Proto nevěřím údaji o hlučnosti.

2) Šňůra 6 m je málo.

3) Papírový sáček

Jiné vlastnosti vypadají dobře - HEPA 13 a velký sáček, pogumovaná kolečka, teleskopické trubky a k tomu údajný průtok vzduchu a podtlak slibující slušný sací výkon (mohlo by to být).
Pokud neberu v úvahu hluk a krátkou šňůru, může být Rowenta dobrý vysavač. Se srovnatelnými parametry (má ale výrazně kratší dosah, papírový sáček) je o něco dražší než Zelmer Solaris. Miele se výrazně odlišuje od těchto dvou - cenou, velikostí, velikostí sáčku (2,5 litru), nemá HEPA standardně (pokud ji dokoupíte, je drahá).

Kdybych měl Rowentu vyzkoušenou, mohl bych porovnat, čím převažuje. Takhle se mi jeví nejvýhodnější Zelmer Solaris.
Třeba se ještě někdo ozve, kdo ji má.

Re: Rowenta

PříspěvekNapsal: ned 15. úno 2009 23:04:08
od Bublina
Děkuji za rychlou odpověď a Váš názor, zohledním jej při konečném výběru.

©2021 phpBB3 SEO by Inveo s.r.o.