Roboticky vysavac NEATO

Vše, co máte na srdci. Názory na stránky, dotazy, vlastní zkušenosti, pochvaly nebo kritiky vašich vysavačů.

Roboticky vysavac NEATO

Příspěvekod jpazderka » sob 01. led 2011 15:42:48

Spustili jsme o Vánotnocích nový vysavač NEATO a sledovali jeho funkci. Nutno poznamenat, že se NEATO podstatně liší od ostatních vysavačů skutečnou inteligencí pro výběr trasy a strategií úklidu. Za naprosto šokující pro nás bylo, že uklidí nejprve jednu místnost pak postupně další místnosti a na závěr se vrátí k nabíjecí stanici. Zvládne i přejezdy přes prahy mezi místnostmi a nájezdy na koberec. Dokáže se vymotat i ze shluku kabelů. Popíši jeho činnost při úklidu kuchyně, obýváku a chodby.

Po startu vyrazí asi 60 cm a zastaví a otáčí se aby sejmul laserovým dálkoměrem mapu místnosti. Pak odjede ke stěně nebo jiné překážce a začne ji objíždět. Vykoná okružní jízdu kolem místnosti s tím že neprojede dveřmi pak začne jezdit v pruzích - nejezdí ale přes celou místnost. Kuchyně má asi 24m a rozdělil si ji na 3 části které uklidí postupně. Nejezdí 2x přes stejné průjezdní body. ( Jako by si držel mapu už uklizených prostor). Po kuchyni vjel do obýváku ( 36m) kde je složitější terén a sedačka uprostřed. Opět si ho rozdělil na 4 prostory, které uklidil. Pak se vrátil do kuchyně a přejel dveřmi do chodby - pamatoval si nekratší cestu jak se tam dostat. Chodba má asi 20 m čtverečních a opět ji uklidil bez problémů ve dvou krocích. Po ukončení se vydal nejkratší cestou do kuchyně a tam hned zamířil k nabíjecí stanici, kde se automaticky zaparkoval.

Dá se nastavit den a hodina, kdy má uklidit - pokud v průběhu úklidu zjistí, že má slabou baterku zajede se nabít a pak pokračuje v úklidu tam kde přestal. Nabití trvá asi 4 hodiny - provoz asi 80 minut. Je to dostatečná doba vzhledem k tomu, že uvedené 3 mistnosti cca 70 metrů čtverečních uklidil za 50 minut.


Během úklidu se občas zastaví a otočí kolem osy - zřejmě provádí mapování prostředí. Nemá sběrný kartáček na boku, protože má hranaté čelo kterým se dostane do rohu. Má sensory proti pádu ze schodů a sensor magnetického pole - dá se mu zakázat vjezd položením magnetického pásku na podlahu. Má i nárazové senzory na čele ale takřka je nepoužívá, protože včas zabrzdí před překážkou a vyhne se jí. Na spodní straně nemá standardní kart
áč ale silikovové lamely na sběrném válci do kterých se nenamotávají nitě a vlákna. Není třeba nic čistit. Nádobka na odpad je přístupná perfektně shora - jen se vytáhne a vyklepe.

Zatím k němu nemáme žádné výhrady a funguje jako skutečný inteligentí robot. Jen nesebere vždy všechno jehličí pod stromkem.
jpazderka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 31. pro 2010 14:29:28

Re: Roboticky vysavac NEATO

Příspěvekod czechmate » úte 18. led 2011 11:34:43

Dobry den,
diky za pekny clanek. Rad bych si jej take koupil, poradite jak a kde? Neato zatim neposila do evropy.
Diky
czechmate
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 17. led 2011 23:37:50


Zpět na Vše kolem vysavačů

cron