pevná podlaha

Vaše dotazy na nás

pevná podlaha

Příspěvekod Jan Bezděk » stř 05. lis 2008 18:13:31

DObrý den,
můžete mi, prosím, poradit s výběrem vysavače, který by měl splňovat následující podmínky:
1. úklid převážně tvrdých ploch (dlažba - kuchyně, předsíň, WC, koupelna) - ale pokud bude použitelný i na koberce, tím lépe.
2. Pokud možno co nejrychleji připraven k použití - asi nejlépe nějaký stojící.
3. Schopný vysávat i rohy, prostory okolo nábytku, popř. pod nábytkem.
4. Pokud by to bylo možné, aby se dal občas použít i k "vytírání" . Ale to asi není možné.

Jeden "velký" vysavač už doma máme, funguje celkem fajn, ale je trochu nepohodlné ho častěji používat - třeba na částečný úklid. Proto hledám nějaký menší, pohyblivý vysavač "vždy připraven" k úklidu.

Děkuji za odpověď
Hezký den
Jan Bezděk
Jan Bezděk
 

Re: pevná podlaha

Příspěvekod admin » ned 09. lis 2008 12:02:53

Dobrý den,
1. prakticky libovolný vysavač vám vysaje tvrdé podlahy, možné omezení je u některých levnějších s tvrdými kolečky, že můžou "škrábat" plovoučku. Z těch, co jsou na našich stránkách, to nedělal žádný.
Koberce zřejmě nemáte, nebo jen minimum - s tím si tedy nedělejte starosti, protože i ten, který je na koberce horší, se dá na malé ploše využít, prostě budete vysávat déle.

2. Mám raději "ležící", líp se schovají. Máme ho dole ve skříni v ložnici, otevřu skříň, vytáhnu vysavač, roztáhnu teleskopickou trubku a můžu vysávat. Je to rychlé. Víc práce dá snad roztažení a zapojení šňůry, ale to i u "stojícího" tyčového. Vlastnosti klasického vysavače předčí vždy tyčový při podobných cenách. Při případném výběru tyčového nekupujte přes internet, ale jděte si ho někde vyzkoušet, některé jsou náročné na ruce, přece jen jezdíte sem a tam z celým vysavačem namísto trubky s hadicí.

3. Nejlepší hubice, která tohle splňovala, byla TriActive u vysavače Philips. Má ji model Performer, ale i jiné slabší a levnější modely. Pod nábytek někdy nevlezou jen vyšší turbohubice a to vy nepotřebujete.

4. Raději ne, dostanete se tím zase k "velkým" vysavačům, myslím, že hledáte něco jiného.

Nevím, kolik jste ochotný zaplatit a kolik vás je doma (množství prachu) a jak velký je byt (délka šňůry). Vzal bych si klasický sáčkový vysavač, na "částečný úklid" je to nejlepší - žádná práce před a po vysávání, je skladný.

Miele - značka, malý, perfektní, ale patří k dražším s menším sáčkem a mírně dražším provozem. Od 4.500 Kč ...
Zelmer - i s HEPA 13 má levný provoz, velký sáček, velký dosah, ale patří k větším modelům. Bez HEPA od 2.000 Kč, modely s HEPA od 3.500 Kč
Philips - hubice TriActive na tvrdé podlahy je opravdu dobrá. Slušné modely od 2.500 až po nejsilnější Performer za 5.200 Kč.

Všechny tyhle tři značky mají výborné sáčky typu S-bag, potřebný výkon i slušné zadržování prachu.

Ještě jsou na našich stránkách i levnější modely ETA nebo AEG, vlastnosti odpovídají ceně - především horší zadržování prachu.
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 188
Registrován: stř 09. led 2008 18:25:05

Re: pevná podlaha

Příspěvekod Jan Bezděk » ned 15. úno 2009 2:38:41

Děkuji za odpověď, hlavně informace o hubici "Philipsů" je velmi zajímavá. Žena má představu, že by vysavač měl stát někde v rohu - za skříní v kuchyni nebo v předsíni, tak, aby stačilo jenom s ním vyjet a strčit do zásuvky a provést částečný úklid.
Ale možná, že bude skutečně lepší uvažovat o "klasickém" tvaru, který má větší výhody týkající se hubice. Protože stojací vysavač asi takovou pohyblivou hubici mít nebude.

Jan Bezděk
Jan Bezděk
 

Re: pevná podlaha

Příspěvekod Hela Kratochvílová » ned 15. úno 2009 13:44:40

Dobrý den,
zaujal mě váš dotaz na vysavače, protože mám velice podobné požadavky jako vaše paní. Již jste si vysavač pořídili? Jaký? Jste spokojeni? Prosím o radu.
Děkuji Helena Kratochvílová
Hela Kratochvílová
 


Zpět na Dotazy typu "jaký vysavač ..."

cron