Miele a Zelmer - životnost

Vaše dotazy na nás

Miele a Zelmer - životnost

Příspěvekod Anna » stř 03. pro 2008 21:18:28

Dobrý den, děkuji za výborné informace na Vašich stránkách. Zajímalo by mě, jaké jsou zkušenosti s životností vysavačů Zelmer. Výrobky Miele jsou pověstné svou dlouhověkostí. Máte v tomto ohledu nějaké doporučení? Děkuji.
Anna
 

Re: Miele a Zelmer - životnost

Příspěvekod admin » pát 06. bře 2009 1:19:14

Dobrý den, zkušenosti jen osobní. Teď máme Solaris teprve druhým rokem, předtím ale Cobru 10 let, potom začala zlobit (rachotit) vrtule (vzduchová turbína). Dá se koupit za cca 200 a vyměnit, ale koupili jsme si raději nový.
Výrobce se nemá cenu ptát.

Spíš se zamyslete, jestli má cenu chtít po vysavači, aby vám vydržel extrémně dlouho. V dnešní době jde vývoj všeho kolem tak kupředu, že tyhle věci rychle morálně stárnou. Budete chtít po ledničce nebo pračce, aby vám vydržela 15 let? I když vydrží a budou fungovat, bude jejich elektrická spotřeba (dnes "áčková") po těch letech zastaralá a příliš velká.
Vemte si jen, jak se u vysavačů vyvíjejí filtry a účinnost motorů. Myslím že deset let je postačujících.

Pro porovnání životnosti Miele a Zelmeru nemám dost zkušeností a možnosti. Pokud vyjdu z letošního D-testu, 10 vysavačů z 23 mělo při hodnocení životnosti motoru známku 0,5 (stupnice 1-5), Zelmer 0,7. Z ostatních bylo šest v rozsahu 1-2,8. Ale i to není stoprocentní, protože se jednalo o zkoušky jednoho kusu a záleží na náhodě.
Pokud chcete mít jistotu, zeptejte se opraváře někde v servise, kde opravují obě značky.


Naposledy oživil Anonymous v pát 06. bře 2009 1:19:14
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 188
Registrován: stř 09. led 2008 18:25:05


Zpět na Dotazy typu "jaký vysavač ..."

cron