Jaký vysavač pro alergiky

Vše, co máte na srdci. Názory na stránky, dotazy, vlastní zkušenosti, pochvaly nebo kritiky vašich vysavačů.

Jaký vysavač pro alergiky

Příspěvekod návštěvník05 » sob 26. črc 2008 13:08:49

Dobrý den.
Mám dobrý dojem s Vašich stránek. Proto bych se rád na Vás obrátil. I když jsem je prostudoval i testy a tech parametry vysavačů, nedokážu vybrat ten správný pro naši rodinu. Prosím o doporučení:

- 2 dospělí, 2 psy, časem přibudou děti.
- jeden dospělý je alergik
- malý rodinný domek plocha do 150m2
- podlahy převážně - laminátové, dřevěné, málo - 2 x malý koberec 2x3m, kachle, vinyl.

Uvažuji i o parním čističi.
Je možno kombinovat /a tedy zakoupit/ vysavač i parní čistič.
Rád bych, kdybychom se vlezli do 15 tis. Kč. Max. 20. tis.
POZN.: Na roztoče používáme milbiol.
návštěvník05
 

Re: Jaký vysavač pro alergiky

Příspěvekod admin » sob 26. črc 2008 13:12:08

Dobrý den,
parní čističe mě zatím nepřesvědčily, účinek páry nebyl takový, aby rozpustil mastnoty, i Zepter za cca 40.000 ji měl tak slabou, že mě na kůži nepopálila. Karcher měl páru vřelou, ale to byl jen čistič, ne v kombinaci s vysavačem. Mě osobně po všech zkouškách pára na tvrdé podlahy nepřinesla takový efekt, abych v tom viděl nejakou výhodu a na koberce dám jednoznačně přednost mokrému čističi, zatím nejlepší z mých stránek je VAX 6151 (10.000), ten je pral dobře i z hlediska zničení zbytků z roztočů. Kdybyste měli více koberců, doporučím tento.

Psí chlupy z pevných podlah zvládne většina vysavačů.
Takhle se ptám - jaký jste měli zatím vysavač? Je zbytečné kupovat drahé v ceně, co jste uvedl. Uvedu pár variant, co znám:

  1. Psy a alergie by měl zvládnout i Miele, vzhledem k větší ploše spíš pětková řada, např. Miele S5211 (internetový obchod - parametry)
    dáte více za HEPA, ale rok by měl vydržet, velký sáček. Miele umí dobře zadržovat prach a zvládat koberce. Cena kolem 8.tis.
  2. Zelmer Solaris 5000 - na koberce elektrohubice v ceně, sbírá perfektně. HEPA č. 13, doporučení pro alergiky. Velký sáček, vhodný na koberce i na pevné podlahy. V nabídce i novější Solaris 5500 (bezsáčková verze), ten ne. Cena kolem 5.000, HEPA jsou podstatně levnější než u Miele.
  3. Philips Performer - vysoký sací výkon, nejlepší hubice pro tvrdé podlahy, model s turbokartáčem. HEPA filtr 13. Taky vhodný pro alergiky. Cca 6.000 Kč.

Když to shrnu podle mých dojmů - Miele (drahý provoz pro alergiky, spolehlivé), Zelmer (levný provoz), Philips (nejlepší hubice na tvrdé podlahy, silný).

Ve vašem případě bych koupil vysavač na podlahy a praní koberců řešil jednou za čas externě. Tohle nedokážu posoudit, nemáme doma alergika. Pokud na to máte, přikláním se k Miele. Je i dražší varianta pro domácí zvířata.

Opatrně s vysavači s vodním filtrem, vypadá to, že na nejmenší částice není voda tak účinná, jak se píše, budeme dělat nějaké pokusy s jednou firmou, co je schopná to měřit, ale až koncem roku.
HEPA 13 je pro alergiky spolehlivá.
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 188
Registrován: stř 09. led 2008 18:25:05

Re: Jaký vysavač pro alergiky

Příspěvekod návštěvník05 » sob 26. črc 2008 13:13:10

Děkuji za Váš e mail. Jsem rád za tento názor a hlavně, že je podložen praktickými zkušenostmi.
Nicméně problém s rozhodnutím mám. Nevím co to znamená že Philips má nejlepší hubici na tvrdé podlahy, protože nemohu posoudit rozdíl dobré od nejlepší /máme totiž ještě starou ETU/, ale vzhledem k tomu, že našem RD bude nejvíce tvrdých podlah, tak se k němu začínám přiklánět. Častěji se ale rozhoduji pro zaručenou kvalitu - to je zase Miele, takže mám dilema.
Z řady Philips by jste doporučil, který model? 9150, 9160,nebo 9176? Jiné jsem nenašel a dle zvyklostí, tak čím větší číslo tím novější vysavač. Takže 9176?
Máte nějaký tip přes koho koupit na internetu tyto vysavače?
návštěvník05
 

Re: Jaký vysavač pro alergiky

Příspěvekod admin » sob 26. črc 2008 13:14:24

Určitě řadu 917x. Řada 916x je stejná, ale z loňska.
takže tedy:
  • 9170 (vloni 9160) je na mých stránkách podrobně, je to jejich nejsilnější vysavač, HE¨PA 13 a je vhodný i pro alergiky.
  • 9174 je totéž plus turbohubice na koberce
  • 9176 je jako 9170 plus hubice Super Parquet pro lepší čištění tvrdých podlah plus dálkové ovládání výkonu na rukojeti. Tuhle hubici jsem neměl, neznám ji.
Určitě vám ji ukážou někde v prodejně.

"nejlepší hubice na tvrdé podlahy" - to je pouze můj názor po zkoušení u nás, máme jej tu už měsíc a používáme ho jako domácí vysavač. Jedná se o tu TriActive hubici, ta je standardně u všech modelů 917x (hubice Super Parquet je ještě vyšší kategorie, ale jak říkám neměl jsem ji). Tato TriActive je na mých stránkách na fotkách, liší se od jiných vysavačů odlišnou konstrukcí, má rohovitý tvar a kartáčky se štěrbinou na boku, takže dobře nahrnuje na tvrdých podlahách smetí a to i kolem linky, nábytku, stěn a v rozích. Po přepnutí tlačítka se používá i na koberec.

Vysavač Zelmer jsme kupovali přes internet na E-proton, bez problémů, dovezli, servis je kamenný blízko bydliště. Miele jsme kupovali v Datartu osobně.
Vemte si Seznam.cz, oddíl zboží, dejte si vyhledat příslušný vysavač, seřaďte podle cen a nevšímejte si těch extra nejlevnějších. Pak si pár vyberte a poptejte se na způsob dodání, a hlavně servis v záruce. Obecně platí, že jsou na netu levnější než v prodejně.

Tento Philips i Miele 5211 vám doma uklidí stejně, pokud máte takové dilema, zajděte do obchodu se na ně podívat a dejte na první dojem. Miele je asi hezčí ale dražší (provoz). Tam vám stejně nabídnou i jiné modely, nebo't co člověk, to jiný názor. Proto mě berte jako jeden ze zdrojů informací, rozhodnutí je na vás.

Znovu opakuji moje doporučení - podle vaších původních podmínek - vyberte si sáčkový s větším sáčkem a filtrem HEPA 13. Philips má i sáčky pro domácnost se psy (anti odour http://www.vysavace-domacnost.cz/vyrobci/philips.html). Miele nevím.

Včera přišlo nové číslo časopisu D-test s letošním testem 23 vysavačů, pokud nespěcháte, tak si jej objednejte a a máte ho do týdne doma.
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 188
Registrován: stř 09. led 2008 18:25:05

Re: Jaký vysavač pro alergiky

Příspěvekod návštěvník05 » pát 26. zář 2008 10:39:57

Tak nám dneska dovezli ten Philips 9176.
Jsem s ním velmi spokojen.
Takže děkuji za radu.
Ta hubice Super Parquet se jeví dobře. navíc to podle návodu vypadá, že je určena i k leštění podlah. Chtěl jsem to vyzkoušet, ale politura nám došla, takže ho nemohu vyzkoušet. Koupím polituru a pak uvidím.
V návodu je uvedeno , že je 3x účinější - předpokádám než TriActive.
Mě ale by vyhovovalo, kdyby to s tím čištěním-leštěním podlah dopadlo jak se slibuje. Tím bych jenom podlahy postříkal politurou. Philips by vysál prach, vyčistil a naleštil,...no není to úžasné? Uvidím.


Naposledy oživil Anonymous v pát 26. zář 2008 10:39:57
návštěvník05
 


Zpět na Vše kolem vysavačů

cron