Jaký vysavač na dlouhé psí chlupy a dřevěné podlahy?

Vaše dotazy na nás

Jaký vysavač na dlouhé psí chlupy a dřevěné podlahy?

Příspěvekod rabljanka » ned 11. říj 2009 11:13:39

Dobrý den,
ráda bych Vás požádala o radu, protože bych nerada znovu koupila nevhodný vysavač, se kterým se budu zase jen zlobit a budou to vyhozené peníze. Bydlíme v bytě, kde jsou hlavně dřevěné podlahy a dlažba, potom ještě dva menší koberce. Plocha, která se vysává je cca 70m2. A teď to nejdůležitější - v bytě žije fenka dlouhosrstého německého ovčáka, takže je všude neustále spousta dlouhých černých chlupů, které se navíc mísí s prachem a neustále po bytě víří. V období línání to je naprostá katastrofa - po vyluxování můžu začít klidně hned znovu. Potřebovala bych tedy radu, jaký typ vysavače koupit - aby pobral všechny ty chlupy (jak z podlah, tak z koberců), nevířil prach, mohlo se s ním často (každý druhý den) vysávat a cena by měla být tak do 10tisíc (spíše bych ale uvítala o něco levnější variantu). Uvažovala jsem nad značkami Zelmer, Philips, Vax, Miele a Electrolux. Ale při výběru konkrétního typu si vůbec nejsem jistá, abych zase nesáhla po špatné variantě. Budu Vám vděčná za jakoukoli radu, jaký konkrétní typ vysavače by byl pro nás vhodný a hlavně už opravdu účinný.
rabljanka
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 10. říj 2009 15:41:48

Re: Jaký vysavač na dlouhé psí chlupy a dřevěné podlahy?

Příspěvekod admin » pon 12. říj 2009 20:34:27

Dobrý den, za ty dva roky se tu nasbíralo dost příspěvků o psích chlupech, včetně těch, které mluví o spokojenosti se zakoupeným vysavačem právě pro tyto účely. Kdysi jsem psal něco, co by se hodilo pro vás - tady. Zkuste něco najít, ale ne ve vyhledávání fóra. Hledejte přímo ve vyhledávání na našem webu Vysavače pro domácnost. Výsledky jsou jak z webu tak hlavně z příspěvků fóra.

Z těch značek, co jste psala - měli jsme jen Vax 6151, ten je výborný na větší byt s koberci, na psa bych si ho nebral a je dražší. Miele patří k drahým modelům, totéž vám udělají zbylé tři značky - Zelmer, Philips a Electrolux. Tyto tři jsou velmi podobné - kvalitativně stejné sáčky, silný výkon. Máte sice převahu tvrdých podlach, ale i kvůli menšině koberců vybírejte vysavač, který zvládne i chlupy na kobercích.
Vybíral bych z těchto tří a to vždy nejsilnější model, ceny jsou schůdné - Zelmer Solaris 5000 HT (máte-li hustý koberec tak HQ), Philips Performer FC9174 a Electrolux Maximus ZXM 7030.

A z těchto bych preferoval zmíněný Philips Performer - má navíc výborno hubici na pevné podlahy a nejvyšší výkon z uvedených. Cena kolem 5.000.
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 188
Registrován: stř 09. led 2008 18:25:05


Zpět na Dotazy typu "jaký vysavač ..."

cron