Jaký bezprašný vysavač?

Vše, co máte na srdci. Názory na stránky, dotazy, vlastní zkušenosti, pochvaly nebo kritiky vašich vysavačů.

Jaký bezprašný vysavač?

Příspěvekod AndeaK » úte 01. dub 2008 10:21:40

Prosím o radu. Máme poměrně velký byt a v něm koberce a dlažbu. Bydlíme v centru města a poměrně dost se tu práší. Navíc máme psa. Dcera je alergická na roztoče. Musím denně minimálně jednou vysávat a to všechny plochy. V současné době mám Zelmer Vodník, vysávám výhradně do vody a jsem s ním, krom složitého čištění poměrně spokojená. Co mě však zklamalo, bylo nedůsledné čištění na mokro, tak využíváme služeb firmy na čištění koberců. Teď se mi ale utrhla hadice na vysávání a celkově už vysavač dosluhuje a tak moc prosím o radu o vhodném vysavači, aby nevypouštěl do ovzduší prach (tedy asi vysávání do vody) je hlavní podmínka, pokud možno snadné čištění (omyvatelné filtry, případně cenově dostupné vyměnitelné filtry) a přijatelná cena. Mnohokrát děkuji za radu.
AndeaK
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. dub 2008 7:28:53

Re: Jaký bezprašný vysavač?

Příspěvekod admin » úte 01. dub 2008 13:37:47

Dobrý den, jestli můžete pár dní počkat, má mi tenhle týden přijít LIV Aquafilter 2000 - vysavač s vodním filtrem a možností šamponování, tedy mytí koberců. Hned se do něj pustím. Podle parametrů vypadá slušně, i pro alergiky, cena dostupná. Ale vyzkouším osobně a napíšu. Počkejte si.
Ze suchých bych uvažoval o tom Miele S4211, ale s dokoupeným HEPA filtrem, ten je bohužel dražší. Kdyby jste nebyli zdaleka, tak vám ho půjčím na vyzkoušení. Je to nejsilnější vysavač, co jsem tu měl.
Opatrně se super drahými vysavači, doporučenými pro alergiky - zkoušeli jsme parní vysavač (vysávání přes vodu, parní čištění) Zepter za 45 tis., děs a hrůza. Právě páru u něj doporučovali pro ničení roztočů. Mám ho taky na stránkách.
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 188
Registrován: stř 09. led 2008 18:25:05

Re: Jaký bezprašný vysavač?

Příspěvekod Petr Drozen » čtv 03. dub 2008 11:26:50

Mám 15leté zkušenosti s firmou Lux. Váš problém s dcerou znám osobně a věřte mi, že informace které vám píši jsou seriozní, a ne dealerské. Váš problém je v prvé řadě ve špatném výrobku. Jediný kvalitní vodní vysavač je od firmy Rainbow, ale jeho cena je vyšší. Ten ale jako jediný splňuje požadavky na kvalitní vysávání po dobu cca 30 let a kvalitní filtraci. Má separátor a ten nedovolí větším částicím projít vodou. Stejně jěště na výstupu má ale HEPA filtr. Ne každý vysavač s HEPA filtrem je ovšem dobrý. Komerční vysavače do 20000 jsou všechny plastové. A protože tlakem a teplotou dochází k deformaci plastů, tak po čase netěsnostmi uniká prach zpět do místnosti. Nevýhodou vodních vysavačů je vždy vyšší hlučnost a pracné čištění. Je nutno před schováním vše důkladně nechat vyschnout, jinak plísně, smrad.....
Vysavač LUX má celokovovou konstrukci zabezpečující 100% filtraci přes HEPA filtr do velikosti 3 desetitisícin milimetru. Nejtišší chod ze všech vysavačů na trhu. dlouhou trvanlivost, 5letou garanci a nízké provozní náklady.
Za kvalitní bakteriologické filtry maximálně 300,- Kč za rok. To za tu úsporu času při čištění vašeho vysavače stojí.
Cena od 22000,- a s možností el. rotačního kartáče. Platba na splátky při záloze 2500,- Kč dělá měsíčně 650 korun. To jde, ne?
Dále bych měl pro vás ještě informace o nutnosti kvalitní čističky vzduchu, kterou nikdy za celý život nevypínáte.
ostatní po telefonu Drozen Petr 777 593 321, nebo se podívejte na naše stránky http://WWW.luxforlife.cz

S pozdravem a kdykoliv zavolejte o zodpovězení jakéhokoli dotazu.
Petr Drozen
 

Re: Jaký bezprašný vysavač?

Příspěvekod admin » čtv 03. dub 2008 13:06:56

Dobrý den, mám pár poznámek k příspěvku Petra Drozena.
1) Mluvíte o kvalitním HEPA filtru. Dobře, otevřel jsem vaše stránky http://www.luxforlife.cz, našel spotřební materiál, kde se píše: HEPA filtr - Výstupní Hepa filtr pro vysoce účinnou filtraci vzduchu. Je nutné jej měnit nejméně 1x ročně. Cena 1390 Kč.
2) Sáčky, na stejných stránkách píšete: Hygienický papírový sáček s mimořádnými filtračními schopnostmi je složený ze tří vrstev papíru. Pro zachování filtračních schopností jej měňte nejpozději po 5 týdnech. Cena za 5 ks je 289 Kč, potřebujete deset sáčků za rok.
Proč LUX nenabízí textilní materiál typu SAFBAX (SMS), který je doporučený pro alergiky?
3) 5-letá garance? Moje sestra má tento vysavač (cena 32.000 plus přeplatek za splátky), ve smlouvě má uvedeno: Záruční doba zboží činí dva roky od převzetí zboží kupujícím a pět let od převzetí zboží kupujícím pro motory vysavačů, kuchyňských robotů a čističek vzduchu .... Tato záruka nad rámec zákonné záruky je poskytována u vysavačů pouze za předpokladu, že kupující objedná, odebírá a užívá výhradně originální, výrobcem schválené sáčky a filtry označené logem LUX.
4) Odvoláváte se na vaše stránky. Přitom tam se píše o sáčcích na max 5 týdnů a HEPA na max 1 rok. Vy sám jste v jiném příspěvku psal: HEPA filtr vydrží bezproblému 4 roky, takže ty provozní náklady zas tak vysoké nejsou. Sáčků spotřebuji ve velkém rodinném domě jedno balení za rok. Takže praxe je jiná než doporučuje výrobce. To mě svádí na myšlenku, že je to tak i s jinými parametry ...

Pro AndreaA: Rainbow bych měl mít do konce dubna, ale myslím, že o podobných vysavačích neuvažujete.
Moje stránky o LUX: http://www.vysavace-domacnost.cz/znacky/lux-1-royal.php a ještě taky: http://www.vysavace-domacnost.cz/clanky ... ysavac.php
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 188
Registrován: stř 09. led 2008 18:25:05

Re: Jaký bezprašný vysavač?

Příspěvekod AndeaK » sob 05. dub 2008 12:43:05

Pro p. Drozena: Dobrý den, mnohokrát děkuji za Vaše rady. Opravdu neuvažuji o koupi takto drahého vysavače, i když p. Drozen by se mnou jistě na toto téma polemizoval :-), ale každopádně si vážím Vašeho času a respektuji Váš názor ohledně vysavače Rainbow. Dokonce jsem o něm slyšela i z rodiny, strýc si ho kdysi, když se objevili na trhu, koupil, ale na mě jsou prostě pořizovací náklady a náklady na následný provoz přiliš vysoké a proto doufám, že někdo bude mít dobré zkušenosti i s méně nákladným vysavačem. Ještě jednou mnohokrát děkuji a jsem s pozdravem. Andrea Kokošková
AndeaK
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. dub 2008 7:28:53

Re: Jaký bezprašný vysavač?

Příspěvekod admin » ned 06. dub 2008 20:32:24

Je neděle večer, dopisuji recenzi na ten vodní Aquafilter ( http://www.vysavace-domacnost.cz/znacky ... r-2000.php ) a klobouk dolů, je to nejsilnější vysavač, jaký tu mám, i když má příkon jen 1200-1400 W. Sací síla je dokonce o něco vyšší než Miele S4211, hubice se pěkně tiskne ke koberci i k plovoučce. Smetí z koberce sbírá rychleji než zmíněný Miele. A to jsem příznivce Miele.
Takže zatím jsem velmi spokojený, vodní filtr taky funguje skvěle, viz fotky, čištění je jednodušší než Vodník. S Vodníkem bych to ani nesrovnával, je to minimálně o třídu výše a to jak v sání tak v čištění nádoby po vysávání.
V úterý budeme testovat ještě mytí koberců - šamponování a vysávání vody,i když to je asi méně důležité. Během týdne bych pak chtěl zajet do bytu, kde mají psa a kočku a otestovat sběr chlupů.
Aktuální cena na netu je rovné 4.000 Kč.
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 188
Registrován: stř 09. led 2008 18:25:05

Re: Jaký bezprašný vysavač?

Příspěvekod AndeaK » ned 06. dub 2008 21:25:45

Dobrý večer, mnohokrát děkuji za radu, moc mě zaujala a mohu říct, že se jí budu určitě řídit při nákupu vysavače. A zcela určitě doporučím Vaše stránky dál. Ještě jednou děkuji. S pozdravem Andrea Kokošková
AndeaK
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. dub 2008 7:28:53

Re: Jaký bezprašný vysavač?

Příspěvekod Jirka » ned 06. dub 2008 22:37:25

Právě jsem si přečetl ikdyž ne dokončenou recenzi na vysavač LIV Aquafilter 2000 máme typ LIV Trivac 1500 je to od te sáme firmy stejné příslušenství akorát vysává do sáčků jsou to nějaké SMS filtry je to něco jako ETA 3404 nádržka na šampón je ve vysavači tudíž vysavač vypadá spíše jako menší soudek a psal ste o pružně hadici ta je pružná ze začátku máme ho cca půl roku od října 2007 a hadice je už poměrně tvrdší a rychle se opotřebují ty hliníkové trubky je na nich znát každé odření ocokoliv a odloupává se barva hlavně na konci trubek jinak šamponování je výborné akorát se občas stane že vysavač natáhne pěnu s vodou a pak to lítá všude ven to je opravdu strašný ale proti tomu je tam ten plovák ale ten je jen na vodu a skutečbě funguje vysavač klapne a nesaje a dyž se šamponuje tak je dost těžkej je to znát dyž je tam voda. A obávám se toho že na něj nejde dokoupit u nás v ČR příslušenství vysavač je ze Slovinska tady uvedu stránku výrobce je slovinsky ale jde dát do AJ http://www.liv.si. Jinak s vysavačem sme celkem spokojení po zkušenostech s Etou...
Jirka
 

Re: Jaký bezprašný vysavač?

Příspěvekod Jirka » pon 07. dub 2008 12:41:52

A ještě bych dodal že ty trubky po delším používání se ksobě "přilepí" a nejdou rozebrat což je dost nedořešený a pak taky pokud budete šamponovat koberec tak si dejte pozor na to aby vám vysavač nestál na koberci když budebe vypínat MOTOR on jak se ztratí podtlak tak u koncovky hadice co jde do vysavače tak jak je tam ta drážka na pootočení hadice začne stoho vytékat hnědá znečistěná voda a dyž vám to steče do světlého koberce mužete čistit znovu. Lepší by bylo třeba nějaký těsnění ještě tam dát. To by bylo asi tak vše a pokud bych ještě na něco přišel protože teď honem z hlavy nevim tak to sem jistě hodím.
Jirka
 

Re: Jaký bezprašný vysavač?

Příspěvekod Návštěvník » pon 07. dub 2008 17:59:53

S podobný problém "přepěnění" jsem se setkal i u svého vysavače. Řešení je prosté - stačí používat pouze přípravky, které mají na etiketě výslovně napsáno "pro strojní čištění", jinak je to hotový bublifuk. Jsou k dostání každé drogérii (např. Purex...).
Návštěvník
 

Další

Zpět na Vše kolem vysavačů

cron