jak často měnit HEPA13 v sáčkovém vysavači?

Vaše dotazy na nás

jak často měnit HEPA13 v sáčkovém vysavači?

Příspěvekod jabiza » úte 11. lis 2008 16:02:51

Dobrý den, zajímalo by mě jak často je třeba měnit výstupní filtr HEPA 13 u sáčkového vysavače. Mám informaci, že jednou ročně, stejně jako u bezsáčkového. Ale zdá se mi to často, když je tento filtr omyvatelný. To už by se pak nevyplatilo kupovat sáčkový vysavač, když filtr stoji asi 1000kč + cena za sáčky. Mám na mysli vysavač philips FC9176 o jehož koupi uvažuji.Děkuji jarmila
jabiza
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03. lis 2008 15:02:25

Re: jak často měnit HEPA13 v sáčkovém vysavači?

Příspěvekod admin » úte 11. lis 2008 21:51:27

Dobrý den, na Philipsu se zeptám zítra, ten jejich HEPA 13 jsem neviděl.
HEPA filtr se mění proto, že se postupně zanáší a klesá výkon vysavače. To je hlavní důvod. Druhý menší důvod je ten, že po dlouhé době může být poškozená mechanicky - teplem a nebo při častém umývání. Jinak rok je běžné doporučení skoro vždy, ale u každého vysavače se liší opotřebení (ucpání). U Zelmeru nám kontrolka pro HEPA 13 nesvítila ani po víc jak roce a byl na něm jen nepatrný nános. U levného bezsáčkového Amboss se ucpával při každém vysávání a musel se umýt. Přitom se pozvolna zanášel, především v záhybech, tam bych volil výměnu i dřív než po roce, protože klesala schopnost vysavače si udržet výkon během jednoho vysávání.

U vysavače s dobrou konstrukcí a kvalitním S-bag sáčkem se HEPA na výstupu neucpe ani za rok a může zůstat ve vysavači déle. Sestra má na Luxu HEPA už třetím rokem a nevypadá to na snížení výkonu. Výrobce to nedoporučuje, ale nic tím nepokazíte, necháte-li ji déle. Řiďte se spíš sacím výkonem, při zanesení HEPA filtru cítíte snížení výkonu. Ale hlídejte si občas poškození - rámečky HEPA filtru po delší době někdy praskají, vznikne nepatrná škvíra mezi rámečkem a zalitím filtru. Potom už je filtr k ničemu a propouští prach.

Ceny HEPA filtru se liší podle výrobce, Zelmer 350 Kč, Miele až 1500 Kč. Jestli dáte za Philips filtr 1000 Kč a za rok se bude muset měnit, to nevím, musel bych ho ten rok používat. To co řeknou na Philipsu není důležité, to je informace výrobce, praxe může být i lepší (nebo horší). Osobně mám s Philips jen dobré zkušenosti.
admin
Administrátor
 
Příspěvky: 188
Registrován: stř 09. led 2008 18:25:05

Re: jak často měnit HEPA13 v sáčkovém vysavači?

Příspěvekod jabiza » úte 11. lis 2008 23:31:15

Dobrý večer, na philipsu už se nemusíte ptát, neboť tu informaci mám od nich. Jen jsem to nechtěla uvádět, protože si také myslím, že co říká výrobce není tak podstatné:-) Děkuji mnohokrát za váš názor a potřebné informace. Jarmila
jabiza
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 03. lis 2008 15:02:25


Zpět na Dotazy typu "jaký vysavač ..."

cron