Zelmer Solaris 5500 HP, HT nebo HQ?

Vše, co máte na srdci. Názory na stránky, dotazy, vlastní zkušenosti, pochvaly nebo kritiky vašich vysavačů.

Zelmer Solaris 5500 HP, HT nebo HQ?

Příspěvekod Stardy » stř 29. dub 2009 10:00:41

Dobrý den,
chtěl bych koupit vysavač jako dárek pro matku. Ale potřeboval bych poradit. Po přečtení všech recenzí mi vyšel nejlíp Zelmer Solaris 5500.
Ale jaký? HP základní, HT turbokartáč nebo HQ elektrokartáč? V tomto ohledu nejsem vůbec zběhlí.
Využití: byt 3+1 (v pokojích koberec, v kuchyni lino) bez zvířete.
Děkuji za jakoukoliv radu
Stardy

Re: Zelmer Solaris 5500 HP, HT nebo HQ?

Příspěvekod admin » čtv 30. dub 2009 7:36:43

Dobrý den, pokud má koberce, jak píšete, hodí se občas je přejet kartáčem. Tedy model HT nebo HQ. Turbo kartáč (HT) stačí, jen se zpomalují otáčky na příliš vysokých kobercích. Elektrický kartáč HQ je silnější, ale náročnější na připojení pro starší osoby - musíte připojovat kabel mezi hubici a vysavač. Záleží, kolik je vaší matce a jak je "technicky" zdatná. Podle mě, když máte jen byt, bez zvířat, zvolil bych HT.
Cenově se HP, HT a HQ samozřejmě liší, ale vzhledem k ceně vysavače ten rozdíl není takový, aby se musel brát v úvahu při výběru, raději volte podle požadavků.
admin
Administrátor

Re: Zelmer Solaris 5500 HP, HT nebo HQ?

Příspěvekod Stardy » čtv 30. dub 2009 10:09:00

Děkuji za odpověď
Ještě jsem několikrát projel internet a zjistil jsem že Zelmer Solaris 5500 je jenom HT nebo HQ. A myslí že je HQ by byl zbytečný když není potřeba nějak výrazně čisti koberec od chlupů.
Ještě jednou děkuji za radu a uvidíme jak bude matka spokojená. Když tak dám info :-)
Stardy

Zpět na Vše kolem vysavačů

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů