Vysavač Philips , Zelmer nebo Electrolux

Vaše dotazy na nás

Vysavač Philips , Zelmer nebo Electrolux

Příspěvekod Lepaso » stř 21. led 2009 16:23:48

Dobrý den,
pročetl jsem vaše recenze a místní fórum a nemůžu se rozhodnout jaký typ vysavače. Chtěl bych vysavač do 4.000Kč. Vysávat bude cca 100m2 všechno tvrdé podlahy. Trochu dlažby, nepatně lino a nejvíce plovoucí podlahy. V rodině jsou 2 děti a jeden alergik na prach. Rozhoduji se mezi typy: Philips FC 9071/01 Jewel, Zelmer Solaris 5000.0 HT modrý + turbohubice 212 (vím, že by stačil i HP, ale našel jsem v akci na internetu HT levněji než HP) a Electrolux ZXM 7020. Cenově jsou cca stejně. Který by jste doporučil. U Philipsu je zajímavá hubice a Zelmer je zde nejdoporučovanější. Elektrolux je zase asi o 150 až 200Kč lacinější. Nebo doporučíte něco ještě jiného? Rozhoduje filtrace a peníze.

Děkuji za odpověď a s pozdravem Leoš Panchártek.
Lepaso

Re: Vysavač Philips , Zelmer nebo Electrolux

Příspěvekod Evča » čtv 22. led 2009 7:46:29

Protože jsem měla podobné dilema jako vy,také jsem prohledala kde co. Záleží-li vám i na ceně,nejlevněji jsem to našla zde,
http://www.electroworld.cz/is-bin/INTER ... EO2z803xij
Já sama vybrala Electrolux 7030, kvůli tomu,že electrolux má v našem městě servisní středisko,i kvůli nejhezčímu vzhledu.Výkonově mi přijdou stejné.
Evča

Příspěvekod admin » čtv 22. led 2009 11:20:07

Philips FC 9071/01 - Zelmer Solaris 5000.0 HT - Electrolux ZXM 7020:
Prach a filtrace - sáčky (originály) prakticky stejné kvality, Electrolux má "jen" HEPA 12 omyvatelný.
Cena - velmi podobná, rozdíl několika málo stovek nehraje roli a neměl by vás ovlivnit
Dosah - Electrolux a Zelmer 12 m, Philips jen 9,5 m.
Povrchy - Philips má nejvhodnější hubici na vaše tvrdé podlahy. U Zelmeru je vám turbokartáč na nic, ale kupodivu jsem taky nenašel model HP levnější.
Výkon a vysávání - vzhledem k vašim tvrdým podlahám zcela bez rozdílu a dostatečně

Kdybych se držel jen tohoto srovnání, vyřadil bych nejdříve Electrolux kvůli nižší třídě HEPA filtru (psal jste o alergikovi). Dále bych doporučil projít si byt a vyzkoušet dosah 9,5 m a 12 m. Pokud vás ten kratší dosah nebude omezovat (každý byt má jiné rozložení zásuvek a nám stačí pro 12 m dosah jediná zásuvka), přimlouval bych se za Philips kvůli hubici, my jsme s ní byli moc spokojení.

Jinak si ale myslím, že to jsou dost vyrovnané vysavače. Neměl jsem bohužel možnost otestovat prašnost u HEPA 12 omyvatelného filtru, tak jako u Solarisu, proto se zatím držím hodnocení podle tříd. Ale rozdíl v dosahu a hubicích není tak zásadní, aby jste se nechali ovlivnit, pokud se vám bude líbít víc zrovna jiný model.

Připojil bych se v tomto případě k paní Evče a vzal do úvahy i servis a osobní dojem, případně cenu spotřebního materiálu za rok. Já mám pro porovnávání cen tento způsob: počítám spotřebu 4-litrový sáček na 6 týdnů nebo 3-litrový na měsíc a 1x ročně HEPA filtr. Z toho vám vyjde cena za rok.
Např. pro náš Zelmer je to cca 2 balení sáčků po 200 Kč a jeden filtr za 250, to je 650 Kč za rok.
Je-li rozdíl kolem jedné až dvou stovek, nehraje to žádnou roli. Ale u některých vysavačů stojí HEPA filtry podstatně víc a tam už rozdíl pro vás jako alergika zásadní.
admin
Administrátor

Příspěvekod Lepaso » čtv 22. led 2009 12:44:42

Děkuji Vám oběma za odpověď. Co se týká zásuvek tak problém nemám. Cena v Electrowordu za Zelmera je bezkonkurenční. Takže to nejspíše vyhraje. Zajedu se tam dnes podívat a buď on nebo Philips. S pozdravem Leoš Panchártek.
Lepaso

Příspěvekod Lepaso » čtv 29. led 2009 16:11:16

Cena v E-shopu Elektrowordu ješte nepatrně klesla na 2.999,- takže není co řešit a je objednáno. Jak dorazí napíšu jak jsem spokojen. S pozdravem LP.
Lepaso

Příspěvekod Pavdik » ned 22. úno 2009 22:36:57

A ještě nenapsal!
Pavdik

Příspěvekod Coshak » sob 30. kvě 2009 13:46:10

Dobrý den, vybírám mezi stejnými sáčkovými vysavači, ale ještě jsem se chtěl zeptat na Philips FC 8614/01, který má sice jen HEPA 12 a 350W sací výkon, ale je o tisícovku levnější. Ten filtr by mi nevadil, ale zajímá mě výkon, jestli bude dostatečný. Nemáte prosím zkušenosti? Máme rodinný domek s podlahovou plochou cca 150 m2, z toho tak 1/2 plovoucí, 1/4 lino a 1/4 dlažby. V obýváku menší koberec cca 2x3 m. Ještě by mě zajímala Rowenta Silence Force Compact RO444921. Poradíte mi, prosím, který vybrat, vzhledem ke skladbě podlah?
Coshak

Zpět na Dotazy typu "jaký vysavač ..."

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů