VYSAVAČ na psí chlupy

Vaše dotazy na nás

VYSAVAČ na psí chlupy

Příspěvekod lendana » čtv 23. dub 2009 11:52:43

Dobrý den, potřebovala bych poradit - jaký vysavač pořídit na psí chlupy. Máme labradorku, hrozně chlupatí, mam pocit že můžu několikrát denně luxovat, projde po bytě a je tam znova hned spousta chlupů ... :(( Máme 100 m2 mezonetový byt - dřevěné schody, jinak podlahy jsou plovoucí a dlažba, v dětském pokoji je malý koberec... Díky za radu. Lenka
lendana

Re: VYSAVAČ na psí chlupy

Příspěvekod admin » čtv 23. dub 2009 14:42:54

Dobrý den, takového psa naštěstí nemáme. Měli jsme zlatého retrievra, sice venku, ale vyjímečně doma a tak si dovedu představit, co tam máte. Pokud jsem pochopil, naprostá převaha jsou pevné podlahy, chlupy a vlasy se shlukují do chuchvalců kolem zdí. Nejde tedy o problém, jak dostat chlupy z koberce nebo podlah, ale spíš čím, aby se vysavač stále nezanášel. Neřeknu vám přímo který model a značka je ideální, jen malou úvahu.

Určitě ne vodní (s vodním filtrem). Podle toho co říkáte, budete možná vysávat denně a denní čištění vodního filtru plného psích chlupů a následné sušení by vás za pár dní přešlo.

Určitě ne bezsáčkový vysavač v ceně pod 8 tisíc. Jejich slabinou bývá rychlé zanášení vstupního (oddělovacího) filtru v cyklonové nádobce a pokud se do toho pletou chlupy, je efekt ještě rychlejší. Neustále by jste rozebírala a čistila rukou prachovou nádobu, většínou u levných nejde jednoduše vyklepat.
Co se týče dražších bezsáčkových, netroufám si je z tohoto hlediska posuzovat, nemám zkušenosti. Zrovna teď máme na nějakou dobu na recenzi bezsáčkový Philips FC9264 (cca 11 tisíc), který má i odklepávač prachu , takže se vstupní filtr udržuje relativně čistý, ale nemám možnost to zatím odzkoušet v bytě s podobným psem.

Centrální vysavač by to řešil docela dobře (naše stručná recenze a ukázka, jak vypadá nádoba v bytě se dvěma velkými psy je zde), ale to se vás netýká z technických důvodů.

Zbývá klasický vysavač a u toho bych asi zůstal. Vhodnější je větší sáček alespoň 4 litry, počítejte s častější výměnou. Kvalitní sáčky (za takové považuji např. Electrolux, Philips, Zelmer) stojí kolem 200 Kč za čtyři až pět kusů. V bytě bez zvířat stačí na 4-6 týdnů podle provozu, u vás se budou měnit častěji, tak si to spočítejte. Pokud budete kupovat nad 4 tisíce, není v tom nijak moc riziko. Pevné podlahy zvládne i s chlupoy většina vysavačů a při použití podobných sáčků se dál do vysavače nic nedostane, takže vám zbývá jen sáčky měnit. Alergici nejste, takže máte docela slušný výběr.

Promyslete si tedy nejdříve jaký z uvedených typů by to mohl být a potom se můžete zaměřit na tuto skupinu a v ní hledat konkrétní model, případně i podle dalších požadavků (rozměry, jiné využití, dosah atd.)
admin
Administrátor

Příspěvekod lendana » pát 24. dub 2009 8:11:06

Díky za radu ... vybrala jsem Electrolux maximus 7030 ... tak dám vědět jak jsme spokojení ... :)) L.
lendana

Příspěvekod Andy » pon 27. dub 2009 12:40:40

Nejdřív díky za úžasné stránky nabité informacemi :o)!
Pročetla jsem snad vše, ale přesto bych ještě poprosila o názor. Po několikaleté službě náš Zelmer Cobra vypověděl poslušnost a hledáme náhradu. Vzledem k tomu, že máme dva psy ( jednou jemné delší a jednou krátké tvrdé chlupy) a veverky ( seno, podestýlka, jemné chlupy) je pro nás důležité, aby tyto radosti stroj zvládl. Favoritem se stal LIV Aquafilter 2000, zvládá chlupy, případné "zvířecí nehody" je možné okamžitě čistit. Máme ale relativně velký byt (130m2), z toho většinou parkety + dlažba, koberce snad těch 30m2. Nevím, na kolik nás zaujme vysávání přes vodní filtr - je tedy tento vysavač vhodný, když bychom chtěli zřejmě vysávat do sáčků s tím, že máme kdykoliv po ruce čistič? Dalšími adepty byli Miele (nemá vodní čištění) a Vax (věříme Vašim slovům, že ho lze nahradit cenově výhodnějším Aquafiltrem).
Díky moc za názor a přeji pěkný den, Andy
Andy

Příspěvekod admin » úte 28. dub 2009 7:19:33

Dobrý den,
podle toho, co jste napsala, nehraje cena vysavače u vás až tak velkou roli. V tom případě bych se při výběru LIV 2000 x VAX 6151 přimlouval za VAX - pro standardní vysávání má velký sáček a hlavně má větší pracovní dosah (10 m oproti 7,5 m u LIV, důležité pro tak velký byt). VAX má navíc i regulaci výkonu. To už není tak podstatné, ale zrovna před pár dny tu jeden názor na to poukazoval, že pro velkou sílu se hubice u LIV lepí k tenkému koberci.
Při vysávání přes vodu oba uklidí stejně. U LIV jsem se ptal kdysi na sáčky, protože jsem je pro testy neměl, ale dodavatel se moc nadšeně netvářil, přesvědčoval na vodu. Časem může ale práce s úklidem vysavače po vodním vysávání může obtěžovat, i když je to jen pár minut.
Shrnu to - LIV a VAX udělají víceméně stejnou práci a dobře, ale VAX je komfortnější, s více možnostmi, odpovídá to ceně. Oba zvládnou "zvířecí nehody", na druhé straně kvůli tomu musíte mít tyhle "velké" vysavače. To už si musíte zvážit sami.

Miele - platíte hodně za značku, ale konstrukčně jsou perfektní (kromě kratšího pracovního dosahu). Pokud by jste uvažovali, vybírejte model vzhledem k velkému bytu - pětkovou řadu a s delší šňůrou. Věřte, že zdánlivě bezvýznamný rozdíl 9 nebo 10 m dosah může znamenat u velkého bytu rozdíl několika zásuvek, mezi kterémi budete přepojovat. Osobně mám raději vysavče s 12-13 m dosahem (Philips, Zelmer, Electrolux), to nám pak stačí jedna zásuvka.

Na závěr ještě jedna zajímavost - máme teď na recenzi nový bezsáčkový Philips FC9264 Animal Care, je z lepší třídy (cca 9500 Kč). Můžete se podívat zde, je to ještě neoficiální rozpracovaná recenze, bez zkoušek na kobercích a bez delšího praktického zkoušení, takže mi chybí případné negativní zkušenosti. Ale první dojmy jsou bez chyb, zatím se nám zdálo, že vysává vše a dobře. Vlastně sací výkon a obě hubice jsou stejné jako u FC9160 (recenze), takže i sací vlastnosti by měly být podobné.
admin
Administrátor

Příspěvekod Andy » úte 28. dub 2009 16:10:21

Dobrý den, díky za vyčerpávající odpověď :).
Regulaci jsem nepovažovala ze velké mínus, ale sáčky jsou důležité. Dívala jsem se, že VAX nabízí kromě papírových a látkových taky hepa sms sáčky - obsah 6kg nečistot, bráno s rezervou, mělo by stačit.
Ještě Vás poprosím o jedno info, i když píšete: "Vax 6151 SX umí dobře vysát koberce včetně zvířecích chlupů" - platí to i bez turbotrubice jen s hubicí na sedačku? Psí srst je pro nás největší problém, člověk se už bojí otevří konzervu, že tam bude psí chlup ;).
Díky moc za váš čas, pěkný den, Andy
Andy

Příspěvekod admin » úte 28. dub 2009 21:05:24

Dobrý den, to nevím, nezkoušeli jsme to, navíc máme koženou a tam by problém nebyl.
Silný je na to dost, takže bude záležet jaké chlupy a jaký potah sedačky. Obecně nám u vysavačů nejvíc dělaly problémy krátké tvrdé chlupy, které se zapíchnou do koberce (třeba kočičí), na ně je kartáč nejlepší. Zkuste se případně zeptat na pražské prodejně VAX, ale úzké turbohubice na čalounění jsem viděl zatím jen u Electroluxu Maximus.
admin
Administrátor

Příspěvekod Andy » stř 29. dub 2009 16:17:35

Dobrý den, máme přesně krátké tvrdé chlupy a látkovou sedačku :), ale zeptáme se na prodejně.
Ještě jednou díky za čas i názor, mějte se hezky, Andy
Andy

Příspěvekod lendana » sob 13. čer 2009 7:00:28

Tak konečně dávám vědět ... jak je na tom ELECTROLUX MAXIMUS 7030 ... je na tom VÝBORNĚ !!! Perfektně vysává, je tichý, má dlouhý dosah šňůry, používáme ho od začátku května a ještě jsme neměnili pytlík ! A to máme labradorku, chlupatku !!! Denně minimálně 1 -2 krát vysáváme. Ne, nejsme tak přehnaně čistotní, ale máme 9 ti měsíční batole, které v těch chlupech leze ... :)) A níš byt má 100 m2 , převážně plovoucí podlahy, občas dlažba a koberec. Taky mě překvapilo přepínání na nástavci, které mi umožní důkladně vysát i psí pelech - což zatím nikdo nedokázal ! Takže - DOPORUČUJI !!! Lenka
lendana

Příspěvekod admin » ned 14. čer 2009 11:08:37

Děkuji za zprávu, určitě to některým usnadní rozhodování ...
admin
Administrátor

Další

Zpět na Dotazy typu "jaký vysavač ..."

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů