VAX 6151 SX

Vše, co máte na srdci. Názory na stránky, dotazy, vlastní zkušenosti, pochvaly nebo kritiky vašich vysavačů.

VAX 6151 SX

Příspěvekod jajinku » ned 19. dub 2009 9:35:03

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda vysavač VAX 6151 SX má separátor? Vysavač LIV Aquafilter 2000 ho má, je vidět i na fotkách a píše se i o tom, ale u vysavače VAX 6151 SX jsem se o tom nikde nedočetla nebo jsem to přehlédla. Jsem alergik a nyní zjistili i alergii dětem, hlavně na roztoče,tak přemýšlíme o novém vysavači, který by byl pro nás vhodný. Někde jsem se dočetla, že vysavač pro alergiky musí mít separátor s vodní lázní a Hepa filtr.

Dále bych se chtěla zeptat, zda u vysavače VAX 6451 SX se dá vyndat celá nádoba a umýt ve vaně nebo se meje jako LIV Aquafilter 2000 s celým spodkem (nevím, zda se tomu říká základna).

Rozhoduji se mezi vysavači LIV Aquafilter 2000 a Vax 6151 SX, máme doma koberce, lino, podlahu a dlaždice, žádné zvíře (jen děti :-))

Ještě jsem se zapomněla zeptat na servisní středisko u Vaxu a ještě mi není jasné ten Hepa filtr. Ten lze použít jen za sucha do sáčků, pak se musí vyměnit za mikrofiltr a je toto vůbec vhodné pro alergiky, když jak jste již psal, že samotná voda bez hepa filtru nestačí, že mikrofiltr zadrží mnono prachu, ale alergeny ne.

Děkuji moc z aodpověď a za tyto super stránky.

Drahuš
jajinku

Re: VAX 6151 SX

Příspěvekod admin » úte 21. dub 2009 20:50:31

Dobrý den, separátor má, jako každý vysavač s vodním filtrem. Když se podíváte na fotky, je to to zelené, vkládá se do základní nádoby místo sáčku. Bohužel se při vysávání přes vodu musí vyjmout HEPA filtr a tím to pro alergiky ztrácí smysl, samotný vodní filtr nestačí. Celá sestava je na fotce.

Obrázek Obrázek Obrázek

Na třetím obrázku je sestava pro vysávání do sáčku, kdy se používá i HEPA č. 13. To je lepší filtrace, vhodná i pro alergiky. K tomu mám ale připomínky - vzhledem k velkoobjemovému sáčku (jen papírový) bude asi dlouho trvat naplnění a to pro alergiky asi moc není. Pro vysávání nasucho bych raději volil klasický vysavač s HEPA 13 filtrem a syntetickým sáčkem - takový vysavač pořídíte cca za polovinu.

Nicméně VAX 6151 je výborný na čištění koberců a matrací z hlediska alergiků. Pro denní úklid bytu bych ale volil suchý vysavač (můj názor).

Mytí - stejně jako u LIV i u Vaxu se myje celý spodek (s kolečky).

LIV nebo VAX? Měl jsem oba. Ve vysávání bytu není nějaký rozdíl, oba jsou slušně silné. LIV má při vysávání přes vodní filtr i HEPA filtr 12. Vax se nám zdál subjektivně lepší na čištění koberců a matrací, je však více než dvojnásobně dražší. Rozmyslete si, co od vysavače čekáte. Oba tyto vodní vysavače vám přináší plus jen při mokrém čištění koberce.

Můžete se ještě podívat na suché vysavače - vím, že Philips a Electrolux mají shodné sáčky (zde) i filtry, kvalitní pro alergiky, dále pro alergiky vyhovuje i Zelmer Solaris 5000.
admin
Administrátor

Zpět na Vše kolem vysavačů

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů