Samsung SC7060

Vše, co máte na srdci. Názory na stránky, dotazy, vlastní zkušenosti, pochvaly nebo kritiky vašich vysavačů.

Samsung SC7060

Příspěvekod mio » stř 29. říj 2008 9:25:24

Dobrý den. Uvažujeme o zakoupení vysavače SAMSUNG SC7060. Doma máme psa tak bych rád věděl jak si poradí ze zvířecímy chlupy. V jednom pokoji máme koberec a ve druhém parketovou podlahu a popřípadě i vysávání dlažby v kuchýni. Velmi děkuji za radu.
mio

Vysavače Samsung

Příspěvekod mio » pát 31. říj 2008 8:44:42

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na názory ohledně vysavačů SAMSUNG. Jak dopadají v testech, osobní zkušenosti a podobně. Děkuji. Kvasnička
mio

Re: Samsung SC7060

Příspěvekod admin » pát 31. říj 2008 14:46:55

Omlouvám se za zdržení, byl jsem většinou pryč.
Vysavače Samsung neznám tolik, abych na ně mohl mít odbornější názor. Pokud se budu držet D-testu, v loňském roce byl levnější Samsung v poslední třetině, v letošním roce byl bezsáčkový SC 6560 ve druhé polovině.

Právě tento SC6560 je náhrada SC7060, který se přestal vyrábět a na který jste se ptal. Na prach z koberců patří k horším, ale chlupy z koberce zvládnul slušně. Celkově zadržování prachu má za 4, ale to odpovídá slabší filtraci (jen HEPA 11 a levný bezsáčkový systém). Dosah jen 9 metrů. Tvrdé podlahy zvládnul. Pokud nejste alergici, splní to, co jste chtěl, jen koberec vysávejte pomaleji.
Ale pokud chcete za vysavač dát jen tři tisíce, uvažujte o klasickém sáčkovém, budete spokojenější. Za tu cenu dobrý bezsáčkový vysavač nekoupíte. Proč chcete bezsáčkový? Jestli máte možnost, objednejte si letošní D-Test 7/2008, je tam velký test včetně bezsáčkových i mnoho popisu k tomu. Stojí to třicet korun a máte ho doma do týdne.

Jinak obecně - při hledání vysavače si rozdělte vlastnosti vysavače na tři skupiny a zamyslete se nad nimi samostatně:
1) schopnost sebrat prach - to, jestli je schopný z podlahy či spíš z koberce smetí a prach zvednout a nasát. K čemu je dokonalá filtrace, když vám polovinu nechá v koberci? V obchodě to nepoznáte, testy vám napoví.
2) schopnost zadržet prach - jak zadrží prach ve vysavači, důležité pro alergiky. Pro zdravé lidi ani moc ne. Dobře zadržuje HEPA 13 (skoro i 12). I lepší bezsáčkový by měl mít na výstupu solidní HEPA filtr, jestli potřebujete čistý vzduch.
3) komfort obsluhy - pracovní dosah, nutnost častého čištění nebo vysypávání, častá výměna sáčků, manipulace s vysavačem, s jeho otvíráním, se šňůrou. Kupujete na víc let ...
admin
Administrátor

Příspěvekod mio » pát 31. říj 2008 17:37:19

Velmi děkuji za odpověď. Bezsáčkový vysavač chceme koupit kvůli větší účinnosti(a taky se nám nechce pořád kupovat sáčky,i když jsem někde četl že provoz vyjde cenově stejně jak u v. se sáčkem tak bez) Ještě jsem objevil vysavač PHILIPS FC 8738/01. Časopis D-test jsem si už objednal.Děkuji.Kvasnička
mio

Příspěvekod admin » pát 31. říj 2008 19:21:49

Ten je o třídu výš, nemám nic proti. Philips vysavače jsme měli dva, sice sáčkové, ale co píšou, to odpovídalo.
Pokud se pro něj později rozhodnete, ozvěte se.
admin
Administrátor

Příspěvekod mio » ned 02. lis 2008 10:52:30

Ještě prosím o radu, myslíte že je ve stejné cenové kategorii nějaký výkonnější vysavač než ten PHILIPS FC 8738/01?
mio

Příspěvekod admin » ned 02. lis 2008 13:11:43

Jednoznačně Philips model FC9078/01 (4.500 Kč) - výborná hubice na tvrdé podlahy TriActive, sáček 3 litry, 450 W sací výkon, HEPA 13, turbo kartáč, pogumovaná kolečka, ... Nebo levnější varianta FC9071 (4.000 Kč) - bez turbokartáče a pogumovaných koleček.

Pokud chcete levnější, je dobrá i řada FC86xx, nejlepší z této řady je FC8615 (3.200 Kč) - turbo kartáč, ne Triactive, 350W, HEPA 12, 3 litry sáček, ...
admin
Administrátor

Příspěvekod Aleš » ned 01. bře 2009 0:20:18

Tento model už asi není k mání. Já mám výbornou zkušenost s modelem SC 7030 (oproti 7060 nemá ovládání na tyči a parketovou hubici). Výborná cyklónová jednotka na tyči - snadné vyprazdňování, cyklón skutečně funkční, do dalších filtrů propustí jen opravdu jemný prach. V opravdu malém těle výkonný motor a řada omyvatelných filtrů spolehlivě čistících vzduch (signalizuje zanesený filtr a při přehřátí z důvodu zaneseného filtru tepelná pojistka chrání motor). Obecně považuji vysavače Samsung po konstrukční stránce za výborné, i po výrobní stránce působí propracovaným dojmem. Mám velmi negativní zkušenost s bezsáčkovým ETA 7464, který byl po designérské stránce sice dobře zvládnutý, bohužel nesjspíš nikdo před odesláním do výroby netestoval, jestli i dobře vysává (cyklón nefunkční, všechen prach okamžitě zanášel filtry, turbohubice rychle zanesená prachem a nefunkční).
K testování - D-test mi přijde poněkud tendenční, preferuje sáčkové vysavače nad 5 000 Kč, na kterých není moc co zkazit (u cyklónových vysavačů je totiž na rozdíl od sáčkových životně důležitá kvalitní konstrukce). Docela by mne zajímalo, jestli testují výkon, spotřebu a hluk sáčkových vysavačů, u kterých je sáček již řádně zaplněn...(kvalitní cyklónové vysavače totiž netrpí zanášením filtrů, podávají stále maximální výkon). D-test považuje vyklopení bezsáčkového vysavače za nehygienické. Mně pro změnu nepřipadá hygienické nechat prach a nečistotu měsíc zahnívat a plesnivět v sáčku. A představa, jak je vysávaný vzduch nasáván přes "uleželý" a zaplněný sáček, a "aromatizuje" ovzduší (nehledě na zvýšenou spotřebu energie)... A neustálé nakupování sáčků dělá nepochybně radost především výrobcům a obchodníkům. A ekologičnost častého vyhazování sáčků z netkaných textilií...
Philips by mohl být dobrá značka, nemám s ním ale osobní zkušenosti. Obrázek cyklónové jednotky v manuálu mne zcela nepřesvědčil (spíš než ověřený Samsung mi připomíná nefunkční ETU).
Pokud nejste definitivně rozhodnuti mezi sáčkovým a cyklónovým vysavačem, doporučil bych "hybridní" řešení. Např. sáčkové Samsung SC4185 (od cca 1 400 Kč, HEPA 11, 3l sáček) nebo SC7245 (od cca 1 800 Kč, ovládání na tyči, menší, méně hlučný) jsou vybaveny předřazenou cyklónovou jednotkou na tyči, která 99% - především hrubšího prachu - spolehlivě odseparuje a šetří sáček (ať jednorázový nebo látkový). Cyklónovou jednotku můžete navíc sejmout a používat vysavač jako čistě sáčkový. Abych jen nechválil - předřazený cyklón není moc velký - 0,5 litru - musí se častěji vyklopit (zaplněnost je ale dobře vidět, vyklopení je snadně a díky délce nádoby je i víření prachu minimální). Díky umístění na tyči cyklón funguje maximálně do horizontální polohy - vysávání nad hlavou proto není s cyklónem vhodné.
A pokud byste chtěli čistě cyklónový vysavač - doporučil bych buď Samsung SC6560 (od cca 3 000 Kč, starší typ turbohubice), SC6651 (od cca 3 500 Kč, moderní turbohubice, HEPA 12, ovládání na tyči), SC9560 (od cca 4 400 Kč, moderní turbohubice-obchody ji neuvádějí!!!, HEPA 13, ovládání na tyči, méně hlučný, lepší cyklónová jednotka, delší el.kabel).
Aleš

Zpět na Vše kolem vysavačů

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů