RobZone - pracuje sám?!

Vše, co máte na srdci. Názory na stránky, dotazy, vlastní zkušenosti, pochvaly nebo kritiky vašich vysavačů.

RobZone - pracuje sám?!

Příspěvekod AndeaK » stř 29. dub 2009 12:50:34

Dobrý den, po delší době se na Vás opět obracím s radou. Už dříve jste mi dobře poradil s LivAquafilter. Stále dobře slouží. Dokonce i při mokrém čištění jsem byla spokojena. Ale protože vysáváme opravdu velmi často, každý den minimálně jednou (velice se u nás práší a navíc chováme domácí zvířata a máme malé děti), zabírá mi vysávání dost času. Nyní se velmi často objevuje reklama na robotický vysavač RobZone, který údajně vysaje, vymete, zamete, setře, vytře, zničí bakterie. Nemáte zkušenost s tímto "zázrakem"? Nemyslím, že by dokázal nahradit normální vysavač, ale vzhledem k možné úspoře času bych podobného pomocníka na denní průběžné čištění uvítala. Cena se mi ovšem zdá být vysoká - cca 12.000 Kč. A proto, pokud bych do budoucna o podobném přístroji uvažovala, tak pouze na základě kladných recenzí od odborníka.
Děkuji Andrea
AndeaK

Re: RobZone - pracuje sám?!

Příspěvekod admin » stř 29. dub 2009 19:59:48

Dobrý den, nemám s ním zkušenost a ani podle parametrů si netroufám říci. Cena nevypovídá o ničem, jsou i předražené vysavače, které nic pořádně nesvedou a naopak.
Pokud na někoho narazíte, kdo s ním má praktické zkušenosti, ptejte se na:
1) kvalitu vysávání koberců (v testech mají i silné vysavače největší problém na kobercích)
2) výdrž na jedno nabití, když máte v bytě koberce (při používání turbohubice na koberci klesají otáčky podle výšky koberce i při sacím výkonu několika set Wattů. Zde je taky kartáč a výkon 70 W ...)
3) spolehlivost, že vysaje všechny místa
4) nebude vám vadit hluk? Píšou že jezdí, dokud není vše čisté a představa, že ho budu slyšet desítky minut nebo hodiny denně (65 dB)...

Najděte někoho, kdo ho má a není prodejce těchto vysavačů. Zkusil bych dotaz v diskusi na http://www.mimibazar.cz, bývají tam rychlé diskuse maminek, určitě ho některé mají.

Osobně nejsem příznivce podobných věcí.
admin
Administrátor

Příspěvekod admin » pon 23. lis 2009 22:10:14

Prozatím alespoň stránka popisující robotické vysavače na našem webu.
admin
Administrátor

Příspěvekod havlova » stř 10. úno 2010 14:28:09

RobZone je klasická "virtuální" značka.

Např. nejdražší výrobek ROOMY je čínský vysavač, typ M 788, který se prodává v barvě zlaté, červené a stříbrné, Roomy je pouze zlatý a s logem Robzone. V Číně se prodává za max. 150 dolarů (bez poštovného, DPH a cla, pak se cena logicky vyšplhá výše).

U nás v ČR úplně shodný vysavač pod svojí značkou prodává firma Hubermann, ale cena je o polovinu nižší, než od Robzone. Kdo koupí u Robzone, zaplatí až 12 990 Kč za Roomy, přičemž stejný vysavač lze i u nás koupit od Hubermann za polovic (včetně záruky 2 roky) a v Číně za pětinu.

Jinak pokud jde o tento typ vysavače, určitě to není žádný high tech výrobek, terý by měl stát 13 000 Kč, ale na druhou stranu nejde ani nějaký zcela nepovedený produkt. Zpracování od toho čínského výrobce je dosti solidní. Vysavač má docela velký výkon, díky čemuž je ale i poměrně hlučný, sledovat u něj TV se zvukem určitě nejde, ale zas toho opravu dost uklidí, hlavně na rovné podlaze. Zajímavý je mop i když je to vlastně jen maličký hadřík připevněný na spodní straně vysavače, tak na dlažbě a laminu tu funkci plní dobře.

Pro někoho může být zajímavou UV lampa i když je otázkou, zda skutečně je účinná a zda je smysluplná.

Dobrý je velký zásobník na prach. Zajímavé je jak dálkové ovládání, tak i možnost programování časů úklidu a infrazávora v ceně.

Vysavač není nijak hyperinteligentní, na druhou stranu zas není úplně hloupý, nefunguje stylem, že do všeho naráží a nesmyslně jezdí sem tam. Má dotykové i bezdotykové detektory. Většinu větších překážek vidí a nenaráží do nich. Do řady věcí ale naráží, např. do židlí, do rohů apod. Ale není to nějaké narážení, které zničí nábytek, jde jen o lehké tuknutí a dosti úspěšně pak uklidí i právě pod stolem a mezi židlemi.
havlova

Příspěvekod Petrak » stř 15. zář 2010 23:10:50

ahoj, sháněla jsem robotický vysavač a narazila na tuto diskuzi. Již jsem měla vysavač koupený, tak pouze pro ty, kteří ještě robotický vysavač hledají píši tento vzkaz. Mám doma iClebo a jsem maximálně spokojená.
Je vybaven lithiovou baterií, kterou někteří prodejci haní a přitom je i v mobilech, tak to nechápu. Je mnohem kvalitnější než jiné baterie.
Má bezdotykový nárazník, takže při úklidu nenaráží. Kamarádka ma jiný s dotykovým nárazníkem a už má čmouhy na bílích zdech a kuchyňské lince. Proto jsem si taky vybrala robotický vysavač s bezdotykovým nárazníkem. Nepotřebuju malovat každý půl rok.
Má i HEPA filtr, což beru jako velké plus.
A hlavně se skvěle a rychle čistí, nepotřebuju strávit hodinu na vymotávání vlasů z namotaných rotačních kartáčů.
Tak přeji šťastnou ruku při výběru.
Petrak

Příspěvekod Hawks » stř 02. bře 2011 23:15:07

Ahoj.
Původně jsem neměl důvěru v robotické vysavače a myslel jsem si, že nikdy nemohou nahradit klasické vysavače. Manželka ale pořád o něm mluvila a tak ho dostala k Vánocům. Koupil jsem robotický vysavač Robzone, model Roomy gold a panuje u nás nadšení, i já jsem změnil názor. Jsem alergik, takže jakékoliv snížení množství drobného prachu, který se usazuje nepřetržitě doma vítám a Roomy vysává hezky.

Při porovnávání u mě vyhrál vyšším výkonem, širokým kartáčem a celkovým dojmem, že opravdu vysává oproti jiným vysavačům, které jsou spíše jezdící košťata a určitě se to vyplatilo. Máme doma relativně čisto a pokaždé jsme překvapeni kolik toho sebere, stačí aby vjel pod postel. Největší záhadou nám bylo kolik jemného prachu se zachytilo ve filtrech, ačkoliv jsme před tím pokusně vysáli klasickým vysavačem. Vysvětluji si to, že reálný sací výkon vysavače bude tak okolo 150 W a to ještě musí hnát veškerý nepořádek přes dlouhou hadici a filtry (koneckonců přesvědčit se stačí přiložením ruky), kdežto u Roomyho se prach nikam nežene a široký otvor s kartáčem se postará o veškerý jemný prach, který, nám alergikům, dělá problémy. Koberce čistí solidně, vysává na jakémkoliv povrchu (máme doma parkety i lino), menší koš si nedovedu představit. Hluk problém nepředstavuje, buď vysává v prázdné místnosti nebo když nikdo není doma...

Oproti ostatním vysvačům (např. od iRobot) NENÍ jeho cena vyšší a funguje spolehlivě. Má sice zvláštní logiku pohybu, ale na jedno nabití zvládne celé místnosti přejet několikrát, takže to vůbec nevadí. Rozhodně tedy Robzone doporučuji šetří nám spoustu vysávání! :)
Hawks

Zpět na Vše kolem vysavačů

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů