Opravdu má Zelmer Solaris dostačující sací výkon?

Vaše dotazy na nás

Opravdu má Zelmer Solaris dostačující sací výkon?

Příspěvekod Martina » pon 13. dub 2009 18:24:29

Dobrý den,

už 14 se rozhoduji, jaký typ vysavače mám koupit. Před necelými 2 lety jsem si koupila za necelé dva tisíce Hoover Alyx 1800W a bohužel musím říct, že vysavač je absolutně nedostačující. Nejen že se neustále ucpává hepa filtr, tudíž pokud chci, aby jeho sací výkon byl "maximální" musím pokaždé pod tekoucí vodou filtr omýt. Vysypávání je taky docela nehygienické. To vše jsem při koupi před 2 lety nějak nedořešila. Po skoro dvou letech, i když je hepa vyměněný, stejně nemá takový tah jako na začátku. Pokud chci opravdu odstranit všechen prach s hepa, musím filtr vzít kartáčkem. Takže se z filtru postupně uvolňují chloupky a do nich se snadněji zachytává prach. Měli jsme v celém bytě plovoucí podlahy a tak mi přišlo opravdu nejjednodušší vysypat obsah nádoby do koše. Věci se ale za poslední rok trochu pozměnily. Koupili jsme si do obýváku koberec s vysokým chlupem - pod stolek, v předsíni je dlouhý běhoun a v kuchyni pod barovými stoličkami také. Navíc jsme si pořídili dlouhosrstého trpasličího jezevčíka. Teď v době línání je byt plný jemných chloupků. Ještě ke všemu bydlíme u velmi rušené silnice na okraji města, takže vysávám obden, někdy i každý den, jelikož se nám v bytě hodně práší, a pokud bych pravidelně nevysávala, za dva dny mám na podlaze chuchvalce prachu s psími chlupy.
Proto jsem se chtěla zeptat, jestli je vysavač Zelmer Solaris opravdu tak výkonný a spolehlivý vysavač?? Když jsem pročítala stránky, ohlasy na něj jsou opravdu dobré. Jen jsem se chtěla zeptat, odkazujete na vysavače s vyšším sacím výkonem - minimálně nad 300W, ale při vašem testu Solaris měl sací výkon 287W. Psí chlupy zvládá dobře, to je pro mě prioritou, je vhodný i pro alergiky. Zvládá i koberce s vyššími chlupy?? Nebo matrace, pohovky? Opravdu bych ráda koupila radši dražší vysavač, ale s vyšším sacím výkonem, abych už předešla tomu, že za rok dva budu muset vybírat další.
Martina

Re: Opravdu má Zelmer Solaris dostačující sací výkon?

Příspěvekod admin » úte 14. dub 2009 10:29:04

Dobrý den, vaší skušeností jste jen potvrdila, co jsem psal už vícekrát na stránkách - levný bezsáčkový vysavač rychle zanáší Hepa filtr, protože zde HEPA neslouží k dočišťování skoro čistého vzduchu, ale slouží jako hlavní oddělovač prachu. Není zde ten správný cyklonový efekt, který by vzduch předem vyčistil. Tím dojde ke všem těm potížím, které jste popsala.

K Zelmeru Solaris 5000 - je silný dostatečně. Zmíněných 278 W není skutečná hodnota sacího výkonu, je to jen snaha o porovnání mezi jednotlivými typy naším neoficiálním způsobem. Nebojím se, že by jste nebyla s výkonem spokojená, zvlášť po tom, co máte nyní. Vezměte si model s elektrohubicí (HQ), není už moc rozdíl ceny proti turbohubici (HT) a je silnější na vysokých kobercích.
Tyto hubice nemají klepač, jen rotující kartáč, vysavač je primárně pro koberce a podlahy, ne na matrace do hloubky.
admin
Administrátor

Příspěvekod Martina » úte 14. dub 2009 23:26:23

Díky moc za odpověď, jsem opravdu rozhodnutá pořídit si vysavač Zelmer.
S levným cyklónovým vysavačem máte 100% pravdu, nevyplatí se to a odrazuji všechny. Maximálně opravdu na hrubé nečistoty, které jdou snadno vysypat a neucpou hepa filtr.

Jen jsem se chtěla ještě zeptat, co vy osobně říkáte na verzi 5000 a 5500. Ráda bych zvolila i typ - sáčkový / bezsáčkový. Jelikož přítel také hojně využívá vysavač - právě na vysávání hrubých nečistot. Také jak jste sám osobně často avízoval, pokud se pytlík často nemění, tak se v něm množí bakterie - pokud tedy pytlík vydrží až několik měsíců (četla jsem v fóru), tak potom to není asi také to pravé ořechové, že?? Jsem zvyklá čistit bezpytlíkový vysavač, tudíž mi vyklízení nevadí, ale zase pokud vy osobně říkáte, že se nevyplatí kupovat levnější typ bezsáčkového vysavače, pod jehož kategorii Zelmer 5500 patří, tak dám na váš názor.

Měla jsem osobní zkušenost s vysavači Dyson, ale v zahraničí. U nás mi pořizovací cena přišla opravdu vysoká. Stejně jako jsem měla zkušenost s vysavači Hoover, ale pravděpodobně to byly vysavače vyšší třídy, i když bezpytlíkové. Přijde mi, že na náš trh se tyto typy vůbec nedostaly.

Pořídila jsem pár fotografíí, abych ukázala, jak vypadá hepa filtr vysavače Hoover Alyx po jednom vysávání, ale bohužel nevím jak.

S pozdravem Martina
Martina

Příspěvekod admin » stř 15. dub 2009 6:55:27

Dobrý den, 5500 jsme doma neměli, ale díval jsem se na něj v prodejně - a podle ohlasů a vyjádření Zelmeru by to mělo být stejné jako 5000, pokud tam vložíte sáček. Myslím tím filtraci a výkon. V prostoru pro sáček je tedy buď sáček a nebo plastový cyklonový modul. Zbytek vysavače je stejný jako 5000.

Bezsáčkové vysavače vyšší třídy a tedy určitě dražší fungovat budou, věřím tomu i u Philips FC9264 a FC9256, jsou to nové modely od zimy a budu je zkoušet přes víkend. Přesto osobně jsem víc příznivcem sáčkových, zdá se mi to pohodlnější.

Pokud mi pošlete ty fotky, budu rád. Můžete emailem, vložím je do fóra. Můžete je tam vložit i vy, ale u mě je to jednodušší.
admin
Administrátor

Příspěvekod Martina » stř 15. dub 2009 11:05:30

Dobrý den,

tak jsem Vám dnes ráno přeposlala foto vysavače na Váš e-mail. Nedoporučuji nikomu. Opravdu se vyplatí připlatit alespoň o další 2000,-, ale vysavač nebude po roce a půl na odpis a hlavně budete mít jistotu, že si kupujete vysavač a ne vířidlo prachu.
Martina

Příspěvekod Martina » stř 19. srp 2009 20:19:14

Už měsíc mám doma nový vysavač Zelmer Solaris 5500 HQ a mohu říct, že jsem velmi spokojená. Máme sice téměř v celém bytě plovoucí podlahy, v kuchyni lino a v obýváku pod konferenčním stolkem koberec s vysokým chlupem, ale vysavač je opravdu výkonný a zvládne vše. Moje dlouhé vlasy, chlupy od dlouhosrstého jezevčíka.

Už bych si nikdy nekoupila levný cyklonový vysavač. Údržba je velmi náročná a nehygienická. Zelmer vyndám z kumbálku, vyluxuji a žádná práce kolem dokola. Příslušenství je dostačující i na čalounění. Vyhovuje mi ruční nastavení sacího výkonu. HQ turbohubice velmi dobrá, výkonná. Navíc oceňuji nástavec na plovoucí podlahy. Opravdu vysávání je radost.

Přijde mi, že podlahy vydrží déle čisté, bez částeček prachu a chuchvalců. Je pravda, že po prvním vysání dostal asi pytlík hodně zabrat, ale zatím i po měsíci vysávání tak 1x až 3x týdně se indikátor výměny sáčku nerozsvítil. Tudíž i náklady na středně velkou domácnost jsou vcelku minimální.

Určitě se vyplatí zainvestovat do dražšího vysavače. I když pořizovací cena 4.000,- kč vzhledem ke kvalitě vysavače mi již nepřijde tak vysoká (o proti Hooveru - cyklonovému, který stál o 2.300,- a byl spíš vířidlem prachu). Doufám, že mi vysavač vydrží alespoň 5 let - i v časopise D-test hodnotili Zelmer Solaris jako jeden z lepších.

Pokud uvažujete o koupi, opravdu doporučuji - u nás v bytě - alergik, dlouhosrstý pes - prašné prostředí (bydlíme u rušné silnice v Plzni).
Martina

Zpět na Dotazy typu "jaký vysavač ..."

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů