Miele Parket & Co 5000: český návod

Vše, co máte na srdci. Názory na stránky, dotazy, vlastní zkušenosti, pochvaly nebo kritiky vašich vysavačů.

Miele Parket & Co 5000: český návod

Příspěvekod trAble » pát 15. srp 2008 11:20:55

Chtěl bych se zeptat, zda někdo někde našel elektronickou verzi českého návodu. Koupil jsem uvedený vysavač v německém obchodě, protože mne i s dopravou vyšel na necelých 230 eur, tedy dnes cca 5700 Kč (mít známého v Německu, bylo by to ještě cca o 40 eur levnější - doprava po Německu zdarma a levnější eshop, který do zahraničí nedodává).

A teď něco trošku mimo toto téma: České zastoupení značky nejspíš razí politiku, že český návod prodají pouze v ČR, kde se ovšem stejný typ vysavače prodává o dva tisíce korun dráž. Docela rád bych věděl, co je k tomu vede, ale to je vedlejší. Trh ukáže, jestli je tato cenová politika únosná. Lituji českých prodejců, že přicházejí o zákazníky. Stačí trošku umět německy a i na relativně levném zboží se ušetří desítky procent. Navíc jsem v pondělí odpoledne objednal a v pátek dopoledne zboží dorazilo - to ani leckteré české eshopy nestihnou rychleji.
trAble

Re: Miele Parket & Co 5000: český návod

Příspěvekod admin » pát 15. srp 2008 14:10:59

Parkett 4000 a model S4211 jsou shodné, Parkett má navíc hubici na parkety. Předpokládám, že totéž platí o pětkové řadě - Parkett 5000 = S5211. A k těm řadám "S" seženete manuál snadněji. Český návod na S4211 je zde http://www.vysavace-domacnost.cz/znacky/miele-S4211.php dole na stránce.
admin
Administrátor

Příspěvekod trAble » pát 15. srp 2008 14:37:16

Díky za tipy. Návod ke čtyřkové řadě už jsem tady našel. Na tu pětku to nenacházím. Zkouším klasický dotaz na google: +miele +"S 5211" +návod Zkoušel jsem to i bez mezery mezi písmenkem a číslem, ale nic... Poslal jsem žádost o návod i na Miele, ale kdesi už jsem narazil na zmínku, že návopd posílají pouze na základě nějaké identifikace, že jde o model prodaný v ČR. Takže možná někde v obchodě opsat nějakou identifikaci z vystaveného vysavače a pak o něj požádat...

Stejně by mne ale zajímalo, jak by vysvětlili, že jsou tu jejich vysavače až o 60 procent dražší. To přece není v překladu manuálu. A v čem jiném se německé vysavače od českých liší? Kvalitou? Menší marží obchodníkům? Nižšími platy v německém zastoupení? ;-)
trAble

Příspěvekod admin » sob 18. říj 2008 14:21:21

To je obchodní politika, možná pro to mají dobrý důvod a nezasvěcený nechápe. Před lety jsme sháněli vanu, akrylátovou. Bydlíme u polských hranic, našli jsme ji v Polsku celkem levně a koupili, 1. jakost. Doma jsme našli naspodu štítek výrobce, byla vyrobená v česku, když jsem se informovali, v česku i u výrobce byla o 4.000 dražší.
admin
Administrátor

Příspěvekod Bobek » stř 12. lis 2008 8:48:00

Mohli by jste mi dat tipy na nejake osvedcene stranky nemeckych eshopu s vysavaci (elektronikou)? A take bych se chtela zeptat jak je to se zarukou...predpokladam, ze vsechny znackove veci by mely mit mezinarodni zarucni list a na pripadny servis by je mely vzit v autorizovanych servisech i u nas, v CR. Dekuji.
Bobek

Příspěvekod admin » stř 12. lis 2008 14:02:37

Bohužel o tom nic nevím. Ani o eshopech, ani jak je to se zárukou a servisem v takových případech.
Uvažujete-li o konkrétní značce, zavolejte si na nejbližší servis a předstírejte, že takový vysavač z ciziny máte a zeptejte se na záruční opravu.
admin
Administrátor

Příspěvekod jzz » pon 05. led 2009 13:15:35

Ja som kúpil vysavač Miele z http://www.zalacino.cz/ Je to firma s českými ľuďmi, ale zaregistrovaná v Nemecku. Tzn. zbožie nakupujú v Nemecku a nemusíte mať tak žiadneho známeho Nemca :-) Vysavač som tak kúpil o dosť lacnejšie než klasicky v ČR, behom týždňa som ho mal doma. Reklamácie sa riešia cez tú firmu, ktorá to za Vás vyreklamuje v Nemecku, ak by bolo treba. Ale myslím, že Miele je natoľko solídna značka, že Vám to opravia aj v ČR. Manuál mám ale v nemčine, holandštine a francúzštine... Ani jednému nerozumiem :)
jzz

Zpět na Vše kolem vysavačů

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů