Jaký vysavač?

Vaše dotazy na nás

Jaký vysavač?

Příspěvekod tejas » sob 03. led 2009 15:27:52

Dobrý den,
sháním na trhu vysavač pro domácnost ,abych jej mohl čistit,tzn. čistění prachu + čištění vodou.
Vaše nabídka je rozdělena na vysavače s vodním filtrem,multifunkční atd.Nejsem v tomto ohledu odborník,a tak se Vás žádám o radu,jaký byste si vybral druh,případně model. Hrabě
tejas

Re: Jaký vysavač?

Příspěvekod admin » sob 03. led 2009 16:05:03

Nepochopil jsem přesně, co sháníte. Můžete víc vysvětlit to "abych jej mohl čistit,tzn. čistění prachu + čištění vodou." ?
admin
Administrátor

Příspěvekod tejas » sob 03. led 2009 18:27:26

Myslím tím nadrámec bežného vysávání prachu,tzv.integrované vysávání s čištěním vodou.
tejas

Příspěvekod admin » sob 03. led 2009 18:51:04

Zjednodušeně - např.:
VAX 6151 (cca 10.000 Kč) vysává do sáčku. V případě potřeby sáček nahradíte vodní nádobou a nádobou s čistícím roztokem a můžete čistit koberce, čalounění, vnitřek auta apod.
LIV Aquafilter 2000 (cca 4.000 Kč) vysává vždy do vody. V případě potřeby dáte do přídavné nádobky čistící roztok a také můžete čistit.

Oba modely fungují dobře, zkoušeli jsme je, cena odpovídá komfortu vysavače, LIV spolehlivě vysaje i vyčistí, ale s VAXem se dělalo líp.

Pak je ještě Zelmer Vodník, cenově srovnatelný s LIV, ale několik let starý model Vodníka na LIV nedosáhl, hlavně po stránce údržby po práci.

Záleží na vás, kolik můžete zaplatit, jak moc vám záleží na komfortu, jak často vysáváte normálně, kolikrát budete čistit koberce, kolik jich máte, proč uvažujete o mokrém vysávání atd.
admin
Administrátor

Příspěvekod tejas » sob 03. led 2009 18:54:36

Děkuju za radu.
tejas

Re: ...a opět, jaký zvolit vysavač, děkuji za radu!

Příspěvekod Zdeníček » sob 03. led 2009 23:17:27

Dobrý den, uvažujeme o koupi nového vysavače, kdysi u nás zazvonil pán, který nám předváděl vysavač v hodnotě asi 30tis. Vysavač mě opravdu velice zaujal, překvapil a zároveň jsem byla v úžasu, když pán vytáhl opravdu nevábný prach úplně z nové matrace, nevím a neznám jestli je to nějaký reklamní tah, ale o takovém vysavači jsem vždycky snila, aby opravdu splnil svůj účel, vysál a já měla dobrý pocit, že jsem opravdu uklidila. Mohl byste mi prosím říci, jestli existují takové vysavače, aby opravdu vysáli prach, myslím tím i z ovzduší, aby se zminimalizovala prašnost v domácnosti? Na částce nezáleží, nejsme alergici, ani nemáme žádné zvířata. Děkuji moc za odpověď. Zdenka
Zdeníček

Příspěvekod Beruska.ket » ned 04. led 2009 23:13:20

Předpokládám, že u vás byl dealer vysavačů Rainbow - jsou to opravdu skvělé vysavače co jsem tak viděla předváděčku a co jsem si tak zkusila doma (půjčila jsem si ho od známé). Přítel přišel domů a řekl, zda jsem nekoupila náhodou nový koberec, protože veškeré chlupy ze psa byly tatam. Já si ho ovšem nekupuji kvůli ceně, zatím nemohu :-) Ale je fakt supr, hlavně se vysává přes vodu, takže se vše zachytí ve vodě a nejde to skrz žádný pytlík a filtr zase ven :-) To je můj názor :-)
Beruska.ket

Re: ...a opět, jaký zvolit vysavač, děkuji za radu!

Příspěvekod admin » pon 05. led 2009 12:27:38

Zdeníček píše:Dobrý den, uvažujeme o koupi nového vysavače, .... Mohl byste mi prosím říci, jestli existují takové vysavače, aby opravdu vysáli prach, myslím tím i z ovzduší, aby se zminimalizovala prašnost v domácnosti? Na částce nezáleží, nejsme alergici, ani nemáme žádné zvířata. Děkuji moc za odpověď. Zdenka

Vždy po zapnutí vysavače se začne po místnosti vířit prach díky proudu vzduchu z vysavače, takže v místnosti se při vysávání "práší" i když máte stoprocentně čistý vzduch na výstupu z vysavače. Ten prach je velmi jemný, prakticky viditelný jen proti slunečním paprskům a pokud jste zdraví, tak neškodí. Za další - i kdyby byl vysavač stoprocentně účinný na podlahu i na vzduch, stejně musíte větrat a máte tam prach ihned zpět. Chci tím říci, že s jakýmkoliv vysavačem se nevyhnete tomu, že budete muset občas poutírat prach z nábytku a televize ... Na to má větší vliv prostředí, kde žijete. Jezdím po nemocničních laboratořích jako technik a nejvíce zaprášené vnitřky přístrojů jsou ve městech v přízemních podlažích, kde není klimatizace a větrá se oknem. A nezáleží na tom, jestli se jedná o "černou" Ostravu nebo Jeseník.

Teď k vysavači. Už jsem o tom psal - rozdělil bych to na dvě části:
1) Schopnost sebrat prach z podlahy a koberců - z podlahy to umí většina vysavačů, z koberců už méně. Jakýmsi vodítkem je sací výkon vysavače (alespoň 350 W), v nouzi orientačně příkon alespoň 1800W. Velký vliv u koberců má konstrukce hubice (žlábky a výška nad kobercem), ale to v obchodě nepoznáte. Pomůže i orientace na známé značky, nekupujte neznámé výrobce vysavačů, kteří jsou zrovna v akci za super cenu. U nich se nedá příliš věřit právě hodnotám sacího výkonu. To platí i pro velmi levné vysavače (pod 1500 Kč) s lákavými parametry, neberte je vážně.

2) Schopnost zadržet prach - podle typu vysavače:
a) sáčkové - tady je jednoznačným vodítkem cena, můj názor je min. 3000 Kč, aby byla zaručena alespoň jakž takž konstrukce, která nedovolí prachu obejít filtry. Sáček ne papírový, ale syntetický (uvádí se materiál SMS, nebo textilie apod.) v provedení S-bag. Dnes jsou tyhle sáčky dostupné pro většinu vysavačů (běžně Philips, Electrolux, Miele, Zelmer). Tyto vícevrstvé sáčky jsou na úrovni HEPA filtru 10 a poskytují docely slušnou filtraci. K tomu můžete přidat HEPA filtraci - je-li č.12 nebo i 13, máte ve spojení s dobrou konstrukcí pro vás postačující vysavač.

b) bezsáčkové - ty které opravdu fungují jako odstředivky prachu a filtrují tedy vzduch i bez dodatečných HEPA filtrů, jsou nad 6 tis., ale spíš bych mířil nad 8 tisíc. Ty levnější mají nádobu, kde se prach zadržuje spíš HEPA filtrem než cyklonovým efektem. Filtry se rychle zanáší a také filtrační efekt není takový, jak by měl být.

c) s vodní filtrací - voda je slušný filtr, ale ne tak ideální jak se píše. Pro alergiky je potřeba mít na výstupu ještě HEPA filtr. Samotná voda nesmáčivý nejjemnější prach a alergeny nezachytí, viz. také náš test prašnosti.
U vodní filtrace i bezsáčkových je nutná alespoň minimální údržba po skončení vysávání - vysypání prachu nebo vymytí a vysušení nádoby.

Takže - není třeba kupovat drahé vysavače, stačí vám 4 až 7 tis. a můžete si docela slušně vybírat, např z námi vyzkoušených:
Zelmer Solaris 5000 - patří k levnějším, velký sáček i dosah
Philips Performer - velký sáček i dosah, jeden z nejsilnějších vysavačů
Miele s 4112 - "luxusnější", dražší, menší sáček i dosah, vyhrál d-test 2007 i na koberce

Z těchto značek by se našly i jiné, levnější. Kromě toho se můžete podívat i na značku Elektrolux, ale z těch jsem osobně žádný nezkoušel.
admin
Administrátor

Příspěvekod Zdeníček » úte 06. led 2009 0:18:59

... moc děkuji za vyčerpávající odpověď, konečně mám jasno a mohu si již vybrat, moc díky za Vaše stránky, Zdenka.
Zdeníček

Zpět na Dotazy typu "jaký vysavač ..."

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů