electrolux ZXM 7030

Vše, co máte na srdci. Názory na stránky, dotazy, vlastní zkušenosti, pochvaly nebo kritiky vašich vysavačů.

electrolux ZXM 7030

Příspěvekod Evča » stř 14. led 2009 9:24:19

Rozhoduji se mezi Zelmerem Solaris a Electrolux ZXM 7030. Tuším jsem někde tady na foru zaznamenala,že tento vysavač tu budete mít v lednu na recenzi. Je to tak,nebo se pletu?
Jak draho vyjdou sáčky do těchto vysavačů? Děkuji
Evča

Re: electrolux ZXM 7030

Příspěvekod renča » pát 16. led 2009 15:54:15

Mám stejný dotaz , který vysavač zvolit jestli elekctrolux ZXM 7030 nebo zelmer solaris 5000 HQ připadají mi skoro stejné - solaris má větší vybavení a lepší filtr, ale těžko soudit nejsem specilaista a moc tomu nerozumím jen co jsme se dočetla, ale electrolux je značka známkou údajné kvality , i když dneska to může být jinak. U solarisu jsou levnější náhradní díly. Máme doma dva tábory a každý je pro něco jiného. Prosím poraďte co nejdříve , který je lepší a včem je výhoda. Máme byt o rozloze cca. 90m jsme 3 s malým dítětem, které často trpí dýchacími potížemi, ale zatím mu nebyla a doufám, že ani nebude potvrzena žádná alergie a ani astma. Máme kombinaci koberce s plovoucí podlahou a dlažbou.
Předem moc děkuji za vaše názory a jakékoliv zkušenosti.
Renča
renča

Příspěvekod admin » pát 16. led 2009 21:36:44

Z recenze na 7030 prozatím bohužel sešlo, protože dotyční si koupili jiný, bezsáčkový model Electroluxu. Vzhledem k tomu si netroufnu říci "tento je pro vás lepší" nebo v čem je výhoda. Oba mají stejné parametry, rozdíl v HEPA filtrech 12-13 je pro zdravou rodinu zanedbatelný. Takže největší rozdíly budou v designu - ovládání, přenášení, rozdělávání, výměna sáčků, v kartáčích. Jsou to velmi vyrovnané modely a proto si myslím, že můžete klidně zajít do obchodu a rozhodovat se na místě podle toho, který se vám bude více zamlouvat vizuálně. Vysávat budou stejně.
Něco jsem už také odpověděl na fóru zde.
admin
Administrátor

Příspěvekod Renča » úte 20. led 2009 1:10:53

Děkuji za odpověď a zajedu se osobně podívat a pokud koupím dám vědět jak se vysává. Jinak musím moc chválit - vaše stránky jsou bezva .
Renča

Příspěvekod Renča » úte 20. led 2009 14:19:08

Dobrý den,

prosím ještě o malou radu jak často je nutné měnit Hepa filtr u Zel. Solarisu a kolik stojí a také se chci zeptat pokud Ele. ZXM 7030 ma Hepa 12 omyvatelný, tak se omývá a nemusí se měnit - případně jak často? Pořád se nemůžeme rozhodnout mezi těmito značkami - vzhledově je se nám líbí Zxm 7030. Proto bych s chtěla i zeptat na provozní náklady za rok u obou vysavačů zda-li je tam velký rozdíl - sáčky, filtry , opravy, náhradní díly ... - četnost výměny a cena i co se týká záruky - zelmer uvádí na motor až 4 roku záruku u Electroluxu asi jen 2 roky. Škoda, že ho nemáte možnost vyzkoušet a nebo není nikde více recenzí či ohlasu.
Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný den

Renáta
Renča

Příspěvekod Evča » úte 20. led 2009 19:17:09

Evča

Příspěvekod admin » úte 20. led 2009 19:47:10

Solaris - HEPA 13 stojí 350 Kč, stačí ho vyměnit po roce. Pokud nejste alergici, tak prakticky i po delší době, stačí zkontrolovat občas, jestli není poškozené zalití okrajů. Pokud by byl moc zanešený, vysavač se ozve sám. Sáčky stojí podle výrobce, cca 200 - 250 Kč za jedno balení, kde jich je 4-5 ks. Např. originál Zelmer sáčky na internetu 190 Kč/4 ks.
Maximus - omyvatelný filtr oplachujte co nejméně, pokud to není nutné, prach se v záhybech slepuje a usazuje - snižuje se průtok vzduchu.
Porovnání nákladů se můžu jen domýšlet - ceny sáčků budou podobné, četnost oprav vám řeknou snad jen v servise, kde opravují oba druhy. Konkrétně u těchto dvou modelů bych si s tím hlavu nelámal.
admin
Administrátor

Příspěvekod Evča » stř 21. led 2009 12:13:56

Tak jsem si dnes objednala přes internet Electrolux maximus 7030.Dala jsem mu přednost před Zelmerem kvůli tomu,že v našem městě má Electrolux servis-- a v neposlední řadě taky kvůli lepšími dizainu. Sáčky po tom co jsem zjištila vyjdou opravdu téměř stejně . V sobotu si ho jedu osobně vyzvednout, naštěstí to máme jen cca 15 km. První dojmy sem potom napíšu.
Evča

Příspěvekod Renča » pon 26. led 2009 12:53:34

Dobrý den,

my jsme si také objednali na internetu electrolux ZXM 7030 , neboť je pohledově modernější. Koupí na internetu jsme ušetřili 1500,- Czk a následující den jsme ho měli až doma, také autorizovaný servis máme přímo v místě a skutečně sáčky přijdou okolo 200,-czk. S vysáváním jsme spokojeni jak na koberci tak i na trvdé podlaze. V příslušenství je hubice na trvdé podlahy, silný turbo kartáč, štěrbinová hubice, malý turbo kartáč jak s horizontálním tak i vertikálním vysáváním na textilie, dále je tam kulatý kartáč a malá hubice, která lez tvarovat na rohy sedaček ... a pak je tam hubice dust magnet, která lze využít na vše s možností nastavení výšky kartáče. Dosah vysavače je super, protože ho nemusíme tak často přepínat z jedné do druhé zástrčky a také všechny hubice a nástavce máte při vysávání stále u sebe ve ve vysavači až na velký turbo kartáč a parketový kartáč, které využívate jen občas. Je to výhoda, že to nemusíte někam ukládat a hledat, a když potřebujete vysát sedačku malý prostor .... výtáhne to přímo z vysavače a jen přehotíte . Také je velmi tichý, tak i když malý spí můžu v pohodě vysávat ( náš starý vysavač byl hlučnější a o něco méně výkonější). Zatím jsme spokojeni čas ukáže a také nemůžu porovnávat s jiným modelem, ale kdybychom si nelimitovali částku 4000,- Kč , tak bych si asi koupila Rowentu SILENCE FORCE RO454121 ale tu i nejlevnější jsme na internetu našli za 5500,-( jinak je rozmezí okolo 6000,- až 8000,-) a to tam nebyl velký turbokartáč pouze na textilie jeho dokoupení by bylo asi o dalších 1500,- a výše navíc , ale má výbornou hubice delta ( měli jsme ji u původního vysavače a tak si teď musím zvykat ně běžné rovné hubice)a je ještě méně hlučnější a to nevíte ani , že někdo v druhém pokoji vysává a má asi cca. o půl litru větší obsah - 4l obsah sáčku a hepa filtr 13 , ale nám protože nejsme alergici postačí i 12 u electroluxu. Věřím, že naše volba podle dosavadních zkušeností a porovnání byla správná a zatím můžu vřele doporučit.
Přeji hezký den
Renča
PS: zařizujeme nově celý byt - rekonstrukce koupelny a kuchyně a bude potřeba více spotřebičů nevíte někdo náhodou nějaké další stránky na různé recenze myček,karma atd. ....předem moc děkuji za každou radu ( v dnešní době je toho tolik, že člověk nemá vůbec přehled a může se nechat jednoduše napáli ). Proto děkuji za každé stránky, kde se najdou seriózní rady a informace.
Renča

Příspěvekod Evča » pon 26. led 2009 13:27:19

Tak zrovna chci psát recenzi a už koukám,že jste to stihla dřív,což je fajn,nemusím tedy popisovat spoustu věcí co už jste tu popsala,jako je příslušenství atd.

I já jsem po prvním vysávání velmi spokojená. My už jsme měli starý vysavač 12 let,takže ten rozdíl je opravdu obrovský.Jsem nadšená. Náhradní sáčky jsem si objednala v http://www.patro.cz/objects/1074690417. ... 1056989611
Jde o balení 12 kusů originálních syntetických sáčků,a když se objednává v akci ve čtvrtek,vyjde poštovné jen na 60 kč. Celkově tedy 12 kusů za 451 i s poštovným,což mi přijde dobrá cena. 4 originál sáčky vyjdou takto vlastně jen na 150 kč. No doufám,že mi dlouho vydrží.Zpočátku ten první zaplním asi rychle,protože vysavač musí poklidit i po starém nevysavači.
Mrkla jsem se zpětně i na tu Rowentu,kterou tu popisujete.Ta může být asi opravdu velmi dobrá,jediné co by mi u ní vadilo je,že má krátký dosah.,protože s Maximem mi stačí zapnout do jedné zásuvky a to mi přijde oproti mému starému vysavači jako výhoda obrovská. Ač se to možná nezdá,ale je to tak.
Takže to zhrnu tak, že zatím jsem velmi velmi spokojená,a budu doufám i nadále. Koupi tohoto vysavače doporučuji.
Evča

Zpět na Vše kolem vysavačů

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů