doporučte vysavač

Vaše dotazy na nás

doporučte vysavač

Příspěvekod budis » pát 19. bře 2010 9:22:01

zdravím,

můj starý vysavač mi právě zkolaboval a tak bych potřeboval doporučit nový. Nejsem žádný náročný uživatel, hledám spolehlivý vysavač pro běžný úklid, na koberce i hladké podlahy, co nejpohodlnější vysávání a vlastnosti jako nízká spotřeba, vysoký výkon, nízká hlučnost jsou sice plus, ale nijak na nich nelpím. Dal bych přednost klasickému provedení (nechci tyčový ani ruční) a celkem mě zaujal princip vodního filtru, ale pokud je něco lepšího, rád si nechám poradit (ale sáčkovým bych se raději vyhnul) A poslední věc - cena bych byl rád, aby nepřesáhla 5000.

Ve vysavačích se vůbec nevyznám, tak bych rád, aby mi někdo erudovaný nějaký typ doporučil. Díky moc
budis

Re: doporučte vysavač

Příspěvekod admin » ned 21. bře 2010 17:05:49

Dobrý den, všechno už tu bylo mnohokrát řečeno, včetně vodní filtrace, takže jen velmi stručně.
Nenapsal jste žádné zvláštní nároky jako plný byt zvířat nebo děti alergici nebo 300m2 podlah ..., takže potřebujete úplně normální vysavač, který je schopný vysát koberec, s minimální údržbou a výdrží pár let provozu, v ceně 4-5000.

1. Vyhněte se vodním systémům a filtrům a taky bezsáčkovému vysavači v této ceně. Doporučil bych klasický sáčkový vysavač s NEpapírovými sáčky typu S-bag a případně HEPA filtrem na výstupu (není to důležité, ale při těchto cenách už HEPA bývá). HEPA stačí od č. 11 nahoru, vůbec nemusí být omyvatelná, na to se nenechejte lákat. Slušný vysavač s takovým sáčkem zadrží prach natolik, že se HEPA nezanáší a stačí ji vyměnit jednou ročně.

2. Koberce máte, jak píšete, pokud nemáte kočky a nebo zvlášť vysoké koberce, vyberte si vysavač s turbokartáčem (vzduchovým) jako doplňkem. Jednou za čas se hodí jej použít a samostatně ho dokupovat je dražší.

3. Zajímejte se o pracovní dosah - to je k délce šňůry si připočtětě cca 3 metry. Nevím, v jakém bytě žijete. Na rodinný domek bych doporučil 12 metrů dosah, do bytu alespoň 10.

Jak vybírat:
Opět doporučím "moje" oblíbené - při uvedených podmínkách a ceně vybírejte ze zaběhnutých značek Philips, Electrolux nebo Zelmer. Nejdříve si je vyfiltrujte podle ceny, za 4-5 tisíc, to jsou u těchto značek docela slušné vysavače. Z nich si vyberte ty, které jsou sáčkové, mají uvedený dosah, případně turbokartáč.

To co vám zbude, si už porovnávejte podle sebe - cena, vzhled, ovládání (regulace), skladovatelnost, ...
- Pokud máte možnost, můžete si finální vybrané kusy prohlédnout osobně v některém větším obchodě.
- Pokud chcete ušetřit, můžete vysavač koupit přes nějaký e-shop, ovšem takový, který má ve vašem dosahu kamenné výdejní místo.

Spotřební materiál:
U těchto značek je to dost podobné - sadu sáčků koupíte za cca 150 - 250 Kč, bývá jich tam 4-5 a při běžném provozu vám sáček vydrží nejméně na měsíc, záleží, kolik vás doma je. HEPA filtr stačí jednou do roka (i méně často), stojí taky cca 200-400 Kč.
admin
Administrátor

Příspěvekod budis » ned 21. bře 2010 17:56:55

Mockrát děkuji za užitečné rady. Určitě se mi tím okruh výběru zúžil a dám si pozor na délku kabelu, turbokartáče... atd.

Jinak bydlím ve čtyřech lidech bez zvěře v rodinném domě s krátkosrstými koberci a plovoucími podlahami.

Chtěl bych se jen zeptat: Proč určitě NE vodní filtry? Co jsem měl zkušenost se sáčkovými vysavači, tak i přes různé filtry vysavače při práci prášily a nijak extra nevysávaly. Navíc výměna sáčků mi zrovna moc nevyhovuje. Vodní vysavače, co jsem viděl, vůbec neprášily, vysávaly myslím si dobře a výměna vody byla jednoduchá a pohodlná. Je tedy nějaká hlavní nevýhoda vodních vysavačů nebo nějaká výhoda sáčkových?

Hledám sice normální vysavač pro běžné, ale také pohodlné a kvalitní vysávání. Klidně my zkuste, prosím, doporučit nějaký konkrétní model, třeba ze sáčkových i vodních.

Díky moc
budis

Příspěvekod admin » pon 22. bře 2010 10:07:40

- Zelmer 5000 HT (12m dosah, HEPA13) nebo 4000 HT (9m, HEPA11, levnější)
- Philips 9170 (nejsilnější ze všech těchto zmíněných, 12m dosah, HEPA13, ale bez turbokartáče. S kartáčem by byla cena lehce přes 5000, model 9174, to už je asi zbytečně moc ve vašem případě), Philips 8614 (podobný, ale obyčejnější (výrazně levnější), menší dosah i nižší HEPA, přesto silný, bez kartáče). Philips se dá dobře vybírat taky na jejich stránce zde, ceny si porovnejte na http://www.zbozi.cz.
- Electrolux - tam bych šel rovnou po modelu 7030 Maximus (12m dosah, HEPA12, silný, turbokartáč) - cena kolem 4000

Vodní fltr - vyloučil jsem ho především proto, že jste chtěl jednoduchou údržbu, to u vodních není. Vždy ho musíte po vysávání vylít, opláchnout, osušit, zkompletovat a pak teprve schovat. Srovnejte si to s úschovou klasického vysavače do skříně. Druhá věc je větší rozměr vysavače, vždy větší než klasický. Pokud vás někdo bude lákat na zvlhčení vzduchu, anebo jeho úpravu přidáním aroma do vody, nedejte na něj. I kdyby se vzduch zvlhčil, je to krátkodobý efekt (minuty), než vysavač sklidíte, je vzduch jako dřív.
Co se týče prašnosti - vodní i sáčkový jsou na tom vzhledem k VÁM (jste nealergik) stejně, po této stránce je to jedno. Výše uvedené vysavače nebudou o nic prašnější než vodní.
admin
Administrátor

Příspěvekod sunset » ned 16. kvě 2010 23:07:21

admine, díky za smysluplné a ktuální rady, jde mi také o domácnost s tvrdými podlahami, kvalit filtr a snadnou ovladatelnost. Má některý z vámi nabízených vysavačů ovládání na tyči, dálkové ovládání? A víte o nějakém, který by byl lehčí- hmotnost?
sunset

Zpět na Dotazy typu "jaký vysavač ..."

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů