dobrý vysavač...

Vaše dotazy na nás

dobrý vysavač...

Příspěvekod IvanP » stř 10. pro 2008 21:27:22

Dobrý den. Sháním dobrý podlahový vysavač s těmito parametry:
- natáčecí kolečka, nejlépe pogumovaná, co největší
- výstup hadice z vysavače - kloub otočný o 360 st.
- délka kabelu aspoň 9m
- nerezová teleskopická trubice
- objem sáčku aspoň 3,5l
- dálkové ovládání výkonu na rukojeti trubice
- nízká hmotnost (do 10kg)
- tichý chod

Co mi poradíte?
IvanP

Re: dobrý vysavač...

Příspěvekod admin » ned 14. pro 2008 18:00:51

Dobrý den,
vysavačů je spousta desítek nebo spíš stovek modelů a najít modely podle všech požadavků by zabralo hodně času. Zkuste asi hledat nejdříve modely s ovládáním na rukojeti - tím se nabídka zúží. Myslím si, že skoro všechny modely s ovládáním přes rukojeť budou splňovat ostatní požadavky. Předpokládám, že máte na mysli elektronické ovládání, ne jen mechanickou škvíru.
Druhá věc je tichý chod - to je velmi subjektivní, každý člověk má asi jinou představu. Na údaje v dB se moc nespoléhejte, jsou odlišné od praxe. Nejraději mám vysavače se silnějším sacím výkonem, kdy pro běžné vysávání jej stačí stáhnout na polovinu a hluk razantně poklesne. Takže vybírejte určitě přes 400W, alespoň podle údajů výrobce. Tím se taky sníží výběr. Někde se sací výkon neudává, tam je přibližně orientační alespoň 2000W příkon (u sáčkových).

Některé příklady ...

Modely Electrolux s dálkovým ovl.:
Z 7350 - sáček jen 2,5
Z 8245 - bezsáčkový

Philips s dálkovým ovl.:
FC9239 - bezsáčkový
FC9176 - ten snad splňuje vše, jen ten nerez už si nepamatuju, měli jsme ho (viz naše stránky). Platí to, co jsem říkal o hlučnosti - naplno hlučný, stačí používat se sníženým výkonem, dost silný.

Zelmer ne.
admin
Administrátor

Zpět na Dotazy typu "jaký vysavač ..."

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů