Co to je sací výkon?

Vše, co máte na srdci. Názory na stránky, dotazy, vlastní zkušenosti, pochvaly nebo kritiky vašich vysavačů.

Co to je sací výkon?

Příspěvekod mik » čtv 19. úno 2015 10:54:39

Může mi někdo vysvětlit co tato hodnota vlastně udává? Jak se stanovuje? Prostě co to znamená? Nestačí mi jen vědět, že čím víc tím líp.
Rychlost auta udává jakou dráhu za jaký čas ujedu V=s/t, dokáže mi někdo podobným způsobem vysvětlit co je sací výkon? Jasně, že to asi nebude tak jednoduché jako s tou rychlostí, také si ho nepotřebuji umět spočítat, ale zajímá mě alespoň na čem je závislý.
mik

Re: Co to je sací výkon?

Příspěvekod Siky » sob 02. čer 2018 17:20:56

Bohužel tě zklamu, ale u vysavačů je srovnání sacího výkonu docela k ničemu. Neexistuje totiž přesná metodika, která by bylo pro jednotlivé výrobce závazná a proto si to každej měří jak chce. Teda spíš tak, aby mu to hezky vyšlo. Někdo ho měří na konci hadice, tedy v místě kde se nasává prach. Jiný zase tak, kde hadice ústí do vysavače. A někteří výrobci ho neudávají vůbec. Takže při jeho srovnání doporučuju opatrnost, není vždycky zlato co se třpytí. Info o sacím výkonu a vysavačích čerpány z https://www.covybrat.cz/nejlepsi-vysavac/
Siky

Zpět na Vše kolem vysavačů

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů