Bezsáčkový vysavač

Vaše dotazy na nás

Bezsáčkový vysavač

Příspěvekod Petr Láska » úte 10. úno 2009 23:50:28

Dobrý den, rozhoduji se koupit nový vysavač. Přečetl jsem si Vaše články "vše o vysavačích" ale nenašel jsem jasné stanovisko, které by mi napovědělo, zda koupit vysavač bezsáčkový nebo sáčkový. Obě varianty mají své pro a proti. Z dřívějších zkušeností se sáčkovým vysavačem, jeho klesajícím výkonem při větším zaplnění sáčku, jsem se rozhodl pořídit vysavač bezsáčkový. Při hledání jsem narazil na vysavače Philips FC9232 a FC9239. Můžete mi říct Váš názor na tyto vysavače?Za odpovědi děkuji. Petr Láska
Petr Láska

Re: Bezsáčkový vysavač

Příspěvekod admin » stř 11. úno 2009 20:40:53

K vašemu dotazu jen teoreticky. Bezsáčkové vysavače se chovají jako skutečné bezsáčkové (cyklonový efekt) až od určité ceny. Zmíněný Philips FC9239 bych k nim už počítal. Nemám je vyzkoušené, jsem totiž stále domluvený na nový model FC9264 a ten se opozdil. Měl být v prodeji před vánoci, prozatím však není, slibují nám konec února. Tato novinka je parametrově podobná jako vaše a tím bychom vyzkoušeli sílu, zanášení filtrů i schopnost zadržet prach.

Máte-li chuť si pořídit bezsáčkový vysavač, s 9239 asi moc neriskujete. Podle parametrů vypadá schopně - sací výkon 400W, HEPA 13 na výstupu, AutoClean proti zanášení (nemám vyzkoušené), dostatečný dosah, turbokartáč. Údaj o hlučnosti berte s rezervou, 400W sací výkon nebývá s "velmi nízkou hlučností". Jinak Philips s technickými údaji v popisu nepřehání, měli jsme na testování Performer a odpovídalo to.

Možná se tu ozve někdo kdo jej má, zajímalo by mě především rychlost zanášení vstupního HEPA filtru a komfort manipulace s nádobou - čištění. To se z letáku nepozná.
admin
Administrátor

Zpět na Dotazy typu "jaký vysavač ..."

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů