bez kobercov s alergikmi

Vaše dotazy na nás

bez kobercov s alergikmi

Příspěvekod javar » čtv 25. pro 2008 14:21:52

som v situacii ze potrebujem kupit vysavac ale na tomto fore (ktore mi dalo vela info) som nenasla to co potrebujem mam byt cca 75m2, 2 malicke a 2 starsie deti + dvaja dospeli, cize sa spini podlaha pomerne dost , v kuchyni je aj vacsia spina, koberce nemame traja su alergici, co by bolo pre nas najvhodnejsie?
najprv som uvazovala o bezvreckovom, ale po tom co som vsetko precitala na fore nebranim sa ani vreckovemu. nechcem zbytocne preplacat, ale ide mi aj o co najekonomickejsiu prevacku. najviac ma oslovil samsung sc 9150, zelmer solaris,
myslela som ze pri bezvreckovom sa nadoba moze vyplachovat vodou nie vysypavat, vysypavat by som nechcela. ked som pozerala na nete vreckove vysavace cena bola od 3000 do cca 4000. vcera sme boli v polsku, kde sme videli solaris za cca 4500 co sa mi zda uz maly rozdiel. v byte mame malo priestoru jedine by ma este oslovilo nieco s dobrym vykonom ale mesich rozmerov. solaris je maximum co sa tyka rozmerov.

teda chcem sa vlastne spytat ci existuje nieco podobne solarisu mensich rozmerov a nizsej ceny

co by ste poradili pre stasich mazelov, ziju dvaja, v celom byte (75m2) koberce, co najekonomickejsia prevadzka, nekazivy, dobra cena, najlepsie textilne vrecko, el. turbokefa by potesila. nemusi byt hepa filter.
javar

Re: bez kobercov s alergikmi

Příspěvekod admin » pát 26. pro 2008 12:21:56

Dobrý den, nevím, jestli bydlíte na Slovensku, tam jsou ceny vysavačů vyšší i po přepočtu. Pokud chcete ušetřit, vůbec neuvažujte o bezsáčkovém vysavači.
Máme skoro stejné podmínky jako vy, jen nejsme alergici a máme o jedno dítě více. I když máme čistý byt, po dvou dnech jsou v rozích chuchvalce prachu a vlasů (zná asi každým kdo má pevné podlahy).

1) V současné době se mi zdá Solaris 5000 jako nejvýhodnější s poměrem "cena/odvedená práce" pro alergiky mezi sáčkovými vysavači:
- to, co jsme naměřili zde, překvapilo i mě - Solaris měl nový sáček a novější typ HEPA 13 filtru.
- cena za provoz není vysoká - jednou měsíčně nový sáček, balení 4 sáčků stojí 200 Kč, jednou ročně HEPA filtr za 250 Kč
- nemáte koberce, stačí vám i model bez turbokartáče - Solaris 5000 HP (černý) je na českém internetu od 3.900 Kč

2) Další levnější možnost je Philips FC 8614/01 (od 2.600 Kč). Je o něco menší, doporučený i pro alergiky. Kromě HEPA 12 má dobré sáčky Clinic S-bag od Philips/Electrolux. Extra hubice na tvrdé podlahy. Nemám jej přeměřený na prašnost, ale nemusel by být o mnoho horší než Solaris.

K tomu bezsáčkovému Samsungu vám nic neřeknu, ale vzhledem k ceně, která začíná na 4 tisících bych si jej jako alergik nebral.
Na rozměry se nekoukejte. Zmenší-li výrobce vysavač, zvýší se cena, protože je konstrukce důmyslnější a náročnější (vysavače Miele). A pokud cena zůstane nízká, je ošizená konstrukce a prametry.

Zůstal bych u toho Zelmeru, za něj se vám můžu zaručit, že je pro alergiky vhodný.

K vašemu druhému dotazu se vrátím ještě později.
admin
Administrátor

Re: bez kobercov s alergikmi

Příspěvekod javar » pát 26. pro 2008 22:24:54

velmi pekne dakujem za rychlu odpoved
javar

Zpět na Dotazy typu "jaký vysavač ..."

Partneři: | To pravé BYDLENÍ | Ekodřevostavby | Dům snů | Prodej fotoaparátů